Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yan Saç Örgüler Modeli Yapılışı

Yine birçok örgünüzde kullanacağınız çok şık bir örnek. Saç örgü modelinden yan yan giden bir model. Yapılışı oldukça kolay bir örnek. Düz ve ters örgüden oluşuyor ve örnek kayarak ilerliyor. Yan saç örgüler modeli yapılışını hırkalarda, şapkalarda, erkek bebek örgü modellerinde, kız bebek örgü modellerinde ve daha birçok örnekte kullanabilirsiniz. Atkı ve boyunluklarda kullanabilirsiniz. Saç örgü modeli yapılışında bu modelde burma yapmıyoruz. İlmekler kayarak ilerlediği için burma gibi duruyor. Bir nevi yalancı saç örgü modeli diyebiliriz. Yalancı saç örgüsünü merak edenler için daha önce yalancı saç örgüsü modeli nasıl yapılır videolu olarak bahsetmiştik. Şapkalarda ve diğer örgü modellerinde çok şık duruyor. Saç örgü çeşitlerinden üçlü saç örgüsü nasıl yapılır bahsetmiştik. Hırka modellerinde , boyunluk ve şapka modellerinde çok kullanılıyor. Daha fazla anlatımlı örgü modelleri için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Yan Saç Örgüler Modeli Nasıl Yapılır?

Yan Saç Örgüler Modeli Yapılışı

Yan Saç Örgüler Modeli Yapılışı 2

Sözü fazla uzatmadan hemen modelin yapılışına başlıyoruz. Şişimize ilmekleri atarak başlayalım. Modelin şemasında sadece ön sıralar verilmiştir. Arka ilmekler göründüğü gibi yani düzler düz tersler ters olarak örülecek. Şemada dik çizgiler düz , yan çizgiler ters ilmek . Şemadan takip ederek de örebilirsiniz. Önce şemayı verelim. Hemen altında anlatımı bulacaksınız.

Yan Saç Örgüler Modeli Yapılışı 1

1.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

2.tur : Tüm ilmekleri ters olarak örelim.

3.tur : 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 6 ilmek ters, 4 ilmek düz, 4 ilmek ters, sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

4.tur : Tüm ilmekleri göründüğü gibi örelim.

5.tur : 3. turu tekrar edelim.

6.tur : Tüm ilmekleri göründüğü gibi örelim.

7.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

8.tur: Tüm ilmekleri ters olarak örelim.

Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Kolay bir model. Şimdi örneğin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://svetlanafirsova.blogspot.com.tr/2015/08/cable-stitch-pattern_72.html#more

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler