Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı

Bir fikir paylaşımında daha bulunuyoruz. Düz bir kazağı süsleyerek çok şık hale dönüştürebilirsiniz düğmelerle. Daha önce sizlere düğmelerle yapılan süslemelere örnekler vermiştik. Bugün o örneklerin kazak üzerine uygulanmış halini göreceğiz. Aynı örgü kazak modeli yapımını kız çocukları için de erkek çocukları için de uygulayabilirsiniz. Kazağın nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Sizde kendi çocuklarınızın bedenlerine göre, her yaşa göre uyarlayabilirsiniz. Renk renk , desen desen düğmeleri , farklı büyüklükte düğmeleri, dekoratif düğmeleri süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Bu süslemeleri şiş örgü modellerinde de tığ işi örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Anlatacağımız kazak tığ ile örülmüş bir model. Şiş ile de yapılmış birçok örnek paylaşımlarında bulunmuştuk daha önce. En güzel modellerden biri kapşonlu örgü hırka yapılışını deneyebilirsiniz. Bebek örgü yelek modelleri anlatımlı örnekleri de birçok farklı şekilde süsleyebilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile, örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz.

Düğmelerle Süsleme

Sizlere önce tığ işi örgü kazak modeli ve yapılışının şemasını vermek istiyorum. Yakadan başlanılarak yapılan kolay bir model. Zincir uzunluğunu çocuğunuzun yaş aralığına göre ayarlayabilirsiniz.

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 6

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 7

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 8

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 9

Kazağı ördük bitirdik.

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 5

Artık süslemeye geçebiliriz.

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 1

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 4

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 3

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 2

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı 25

Düğmeyle Kazak Süsleme Yapılışı

Kazaklarınızın, yeleklerinizin , hırkalarınızın , battaniyelerinizin üzerine aynı bu örnekte olduğu gibi düğmelerle beğendiğiniz desenlerin uygulamasını yapabilirsiniz. Şimdi sizlere düğmelerle yapılmış birkaç süsleme örneği göstermek istiyorum. Yine örgüleriniz üzerine uygulayabilirsiniz.

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/9565804/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler