Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı

Bebek örgü modellerinde güzel bir yeleğin anlatımıyla devam ediyoruz. Kol eklemesi de yaparak örgü hırka modellerine çevireceğiniz çok hoş bir yelek. 0 – 6 aylık bebekler için uyumlu. Zincir sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Yelekte yapılan kullanılan örneği farklı örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Bebek yelekleri ile başlıyoruz. İstersek farklı örgülerde kullanabilir bebek yelek modellerini hırkaya çevirebiliriz. Tığ işi örgü modelleri bebeklerde, yetişkinlerde severek kullanacağımız örgülerden. Bebek yelek yapılışı anlatımlı hem yazılı hem de videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Kolay örgü modellerinden harika bir yelek tarifi önerisinde bulunalım ve hemen tığla yakadan başlama örgü yelek yapılışına geçelim. Tek parça örgü yelek yapımı büyük küçük herkesin öreceği güzel modellerden. Hazırsanız yeni örgü modelinin anlatımına geçelim.

Yakadan Başlama Bebek Yeleği

Tığla yakadan başlama örgü yelek yapılışı için gerekli malzeme listesiyle başlayalım. 2 adet ip, 2,5 mm tığ, 2 adet düğme, dikiş iğnesi, makas kullanacağız. Yeleğin ölçüleri 0 – 6 aylık bebekler için uygun. Yeleğimize 60 zincir çekerek başlıyoruz. Ayrımları ise önler 9, kollar 14, arka 18 olacak şekilre ayırıyoruz. 9+14+18+14+9 şeklinde ayrılmış olacak.

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı 1

İlk sıramızda bu sayıları oluşturduktan sonra arttırma yerleri için iki zincir çekerek geçiş yapıyoruz. Diğer sıraları örerken arttırma yapılan yerlerde ikişer trabzan örüp iki zincir çekip yine ikili trabzanla yani yuvanın içine 4 trabzan yapmış oluyoruz. Yeleğin roba kısmını 8 sıra olana kadar örüyoruz. Modeli kurmak için sıra başında ve sonunda iki trabzan ördükten sonra önlerde başlangıçta modeli yarım olarak kurup sonrasında tam olarak uyguluyoruz. Önlerde 2,5 model kollar ve arkada 5 er tam model olarak modeli kuruyoruz. 2 sıradan oluşan modeli 2 model uyguladıktan sonra kolları ayırıyoruz. Kol altında 1 model daha uygulayarak arttırma işlemi yapmış oluyoruz. 12 tam model etek ucunda modelin ilk sırasını örerek yeleği tamamlamış oluyoruz. Kenar uygulamasında ters sık iğne uygulaması yapıp düğmelerini yeleğin roba kısmında olacak şekilde dikerek modeli yeleği tamamlıyoruz.

İlk oyarak yeleğin duruşuna göz atalım. Daha sonra tığla yakadan başlama örgü yelek yapılışını videodan izleyelim.

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı 2

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı 3

Tığla Yakadan Başlama Örgü Yelek Yapılışı 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler