Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Bebek yeleklerinden şahane bir tarifle devam ediyoruz. Süpürge örgü modelinden bebek yeleği örüyoruz. Bu örneği daha önce çeyizlik yelek modellerinde çok kullanmıştık. El örgü hırka modellerinde de aynı şekilde çok kullanmıştık. Çok güzel duruyor. Bebek yeleklerine de uyarlandığında şahane olmuş. Yetişkin örgü modellerinde kullandığımız örnekleri bebek örgü modellerine de uyarlayabiliriz. Mesela yaprak modeli bebek yeleğinde uyarladığımız ajurlu yaprak örneği bebe yünleriyle de farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Mesela bebek battaniyelerinde, etol şal modellerinde de şahane duruyor. Örülmüş hallerini daha önce görmüştüm. Mutlaka örnek arayışındaysanız deneyebilirsiniz. Kenar oyalı bebek yeleği yapılışı yeni örneklerden. Düz örgüler örüp kenar oyaları ile süsleyebiliriz. İki şişle yelek modelleri ve yapılışı için hemen anlatıma geçelim. Çok beğenecek hemen örmek isteyeceksiniz. Örgü bebek yeleği yapımı için detaylar aşağıda.

Örgü Bebek Yeleği Anlatımlı

Yeleği 3,5 mm şişle örebilirsiniz. 3,5 mm şişlerle uyumlu iplikler kullanabilirsiniz. Model 1- 1,5 yaş için uyumlu. Önler için 38 ilmek atarak başlıyoruz. Direk modeli kurarak arka ve önleri örüyoruz. 5 adet süpürge örneği olduktan sonra haraşo örgü modeliyle örmeye devam ediyoruz. Arka kısım için ise 68 ilmek atarak başlıyoruz. Videoda anlatıldığı gibi örmeye devam ediyoruz.

Örgü Bebek Yeleği Yapımı 4

Örgü Bebek Yeleği Yapımı 2

Örgü Bebek Yeleği Yapımı 3

Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Örgü Bebek Yeleği Yapımı 1

Yeleğimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi çok güzel duracak. Kız çocukları çok şanslı. Anneleri, anneanneleri, babaanneleri bu güzel yeleği hemen örmeye başladılar.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler