Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır?

Yine güzel ve kolay bir model daha. Dikişsiz örgü süveter modelleri yapıyoruz. Havalar çok güzel gidiyor ama aldanmamak lazım. Tam hastalık havası. Ben şuan hastayım. Tabi maalesef ki kızımda hasta. Tam mevsim geçişlerinde hasta olmak daha kolay oluyor. Alerjilerin başladığı aylardayız. Herkesin hasta olmaması için özellikle çocuklarımızın hasta olmaması için dikkat etmek gerekiyor. Örgüye dönecek olursak daha önce sizlere anlatımlı örgü yelek modellerinden bahsetmiştik. Tabi diğer örgü modellerimizi saymıyoruz. Dikişsiz kolay bebek yeleği çok sevilen modellerimizden. Yine dikişsiz olarak yapılan çok tercih edilen bir örnek. Kız bebekler içinde , erkek bebekler içinde uygun bir örnek. Yine sevilen bir diğer modelimizde şiş örgü bolero yelek modeli. Sizler bu modeli çok sevdiniz. Şimdi yine çok seveceğinizi düşündüğümüz bir modeli daha yayınlıyoruz. Dikişsiz olarak bebek örgü modelleri ve yapılışlarını kızlarınız içinde oğullarınız içinde uygulayabilirsiniz.

Dikişsiz Örgü Süveter Yapımı

Anlatacağımız model ebatları  3 aylık bir bebek içindir. Ebatları göğüs 45. 5 cm uzunluk 25, 5 cmdir. Modelde 45 gr iplik ve 4 mm şiş kullanılmıştır. Bu ölçüler sizin örmek istediğiniz bedene , kullanacağınız iplere göre değişiklik gösterecektir. Sizler ilmek sayılarını artırarak daha büyük veya daha küçük örebilirsiniz.

Şişe 51 ilmek atarak başlıyoruz. 8 sıra 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. Daha sonra 9. sıradan 40 . sıraya kadar 1 sıra düz 1 sıra ters  olarak örüyoruz. 41. turu tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. 42. tura geldiğimizde yaka kısmını koymaya başlıyoruz. 5 ilmek düz, 15 ilmek ters, 11 ilmek düz, 15 ilmek ters, 5 ilmek düz olarak örüyoruz. 41 ve 42. turları 2 kez daha tekrar ediyoruz.

47. tura geldiğimizde 25 ilmek düz olarak örüp dönüyoruz. Şimdi bu 25 ilmek üzerinden devam ederek örüyoruz. 48. turu 5 ilmek düz , son 5 ilmek kalana kadar ters ve son 5 ilmeği düz olarak örüyoruz. 49. sırayı tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. 50. sıra   5 ilmek düz , son 5 ilmek kalana kadar ters ve son 5 ilmeği düz olarak örüyoruz. 51. turda son 7 ilmek kalana kadar düz örelim. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 5 ilmek düz olarak örelim. 52.tur : 5 ilmek düz olarak örelim. Son 5 ilmeğe kadar ters olarak örelim. Son 5 ilmeği düz olarak örelim. Son 4 turu 7 kez daha tekrar edelim. İlmeklerimizi başka bir şişte toplayıp ipi keselim. Ve diğer 25 ilmek içinde aynı işlemleri uygulayalım.

Tüm ilmekleri aynı şiş üzerinde birleştirelim. Tüm ilmekleri sıra sonuna kadar düz olarak örelim. 2. turda 5 düz, 7 ters,  27 düz, 7 ters, 5 düz olarak örelim.

Kalan kısmı aşağıda resimde gördüğünüz gibi ön kısmın simetrisi şeklinde örelim.

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır?

Ve süveter hazır. Yan kısımları dikip bitiriyoruz.

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır? 2

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır? 3

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : https://mariannaslazydaisydays.blogspot.com.tr/2016/01/dexter-all-in-one-slipover-sweater-well.html

http://www.ravelry.com/patterns/library/dexter—simple-sleeveless-sweater—vest

Benzer İçerikler
8 thoughts on “Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır?”
 1. salta_knıt dedi ki:

  Harika!

 2. Gulay dedi ki:

  Bu modeli denicem inşallah yapabilirim cok hos görünüyor tesekkurler

  1. Melek dedi ki:

   Ellerinize sağlık. Şimdiden kolay gelsin. Bittiğinde bizlerle de paylaşabilirsiniz.

 3. Bir Vaysndaş dedi ki:

  6-7 yaş sayı verebilirmisiniz,lütfen..

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. İlmek hesabını bu şekilde yapabilirsiniz. https://orgumodelleri.de/orgude-ilmek-sayisi-hesaplama-nasil-yapilir/

 4. Leyla dedi ki:

  Teşekkürler canım,muhteşemsin!!🥰🥰🥰

 5. Hicran dedi ki:

  Merhaba yapıyorum da yaka için araya 17 ilmek ekliyoruz değil mi orayı yazmamış siniz da

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Evet önce ön kısmı örüyoruz. Sonra ilmekleri birleştirerek tek şişte arka parçayı örmeye başlıyoruz. Yaka için araya ilmek ekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler