Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenar Oyalı Bebek Yeleği Yapılışı

Ön kısmında yaprakları ve üzüm salkımlarıyla çok güzel bir bebek yelekleri yapılışı hazırladık. Türkçe videolu anlatımlı kız çocukları için uygun bir yelek. Benzer şekilde kenar oyasıörgü şal modellerinde, örgü boyunluk modellerinde kullanmıştık. Örgü bebek yeleği modellerinde de çok güzel durmuş. Şiş örgü ile örülmüş bebek yeleğinde haraşo örgü modellerini kullanıyoruz. Ön pat kısmına yaprak eklemesi yaparak dümdüz bir yeleği bambaşka güzellikte bir hale çeviriyoruz. Düz örgüleri bu şekilde hareketlendirerek harika tasarımlara çevirebilirsiniz. Örgü bebek yeleği anlatımlı model tığ işi modelle düz örülmüş örgülerden. Omuz kısımlarına ve etek uçlarına eklenen fırfırla hareketlendirilerek yeni bir tasarıma çevrilmiş. Bebek örgülerinde örgü jile yapımı paylaşmıştık. Yine düz örülen üzeri el nakışı modelleriyle süslenmiş örneklerden. Aynı modeli şiş örgü bebek yelekleri olarak da kullanabilirsiniz. İki şişle yelek modelleri ve yapılışı için anlatıma geçelim. Kenar oyalı bebek yeleği yapılışı için videoya geçiyoruz.

Şişle Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleği yapılışında 3,5 – 4 mm şiş kullanılmış. 5 adet düğme ve nako elit baby iplerden 5 adet kullanılmış. Yelek 3 parçadan oluşuyor. 2 parça önler 1 parça arka olmak üzere. Hatta bu modelde kol eklemesi yaparak bebek hırka modellerine de çevirebilirsiniz. Yapraklı modelden kol uçlarına, yakalara veya etek uçlarına da ekleyebilirsiniz. Tabi modeli çok yapraklara boğmadan.

Kenar Oyalı Bebek Yeleği Yapılışı

Kenar Oyalı Bebek Yeleği Yapılışı 1

Kenar oyalı bebek yeleği yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi örülecek. Çok şık değil mi. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen altta bulunan videoya geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler