Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ile yine çok güzel bir yeleğin tarifini hazırladık. Tek parça örgü yelek yapımı. Merserize iplerle, pamuklu iplerle, alize iplerle, yünlü iplerle, her çeşit iple örebilirsiniz. Örgü yelek modelleri düz renk, uzun renk geçişli iplerle örebilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz çok güzel bir model. Şemayı etol şal modellerinde, örgü hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz bir yelek. Tek parça dikdörtgen yelek oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde yeleği örebilirler. Çok şık bir yelek. Üzerini gold zincirlerle süsleyebilirler. İnciler dikebilirler. Açıklamalı tığ yelek işi modelleri için şemalı anlatıma geçiyoruz. Hazırsanız ayrıntılı anlatım hemen altta yer alacak.

Tek Parça Örgü Bebek Yeleği

2,3 mm tığla pamuklu ipler örülmüş bir model. Çok hoş bir örnek. Yeleğin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kendi bedeninize göre genişliğini ayarlayabilirsiniz. Tek parça örgü yelek modelleri kol boşluğu bırakılarak örülen modellerden. Yeleği püsküllerle, tığ kenar oyası modelleri ile süsleyebilirsiniz. Zincirlerle çiçek yapabilir isterseniz boncuk ekleyebilirsiniz. Tek parça örgü yelek yapımı için hemen şemalara geçiyoruz.

Şema üzerinde cm ölçüleri verilmiş. Eğer ölçüler size uymuyorsa zincir sayılarını ayarlayarak genişletebilir veya daraltabilirsiniz.

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 8

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 4

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 7

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 9

Yelek çok şık ve çok kolay. Şemalar ayrıntılı bir şekilde yukarıda belirtilmekte. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Şemada daire zinciri, uzun çizgi trabzanı, + lar  ise sık iğneyi temsil ediyor. Modeldeki ölçüler 1 -2 yaş için uygun olarak verilmiştir. Yeleğin uzunluğu 33 cm, göğüs genişliği ise 52 cm.

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 5

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 6

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 1

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 2

Tek Parça Örgü Yelek Yapımı 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8646

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler