Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örgüleri Modelleri

Örgü gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışında kullandığımız bebek yeleğinin yapılışı, daha doğrusu kullanılan örneğin yapılışı çok sorulmuştu. Video çekmemiz istenmişti. Fakat bir türlü müsait olup çekemedim. Ama çekilmiş, yapılışı çok güzel bir şekilde anlatılmış güzel bir yelek örgüleri modelleri tarifi buldum. Bendeki model simli krem rengi iple örülmüş bir model. Markasını hatırlamıyorum. Kayınvalidem örmüştü. Bebe yünü değil onu biliyorum. İnce zincir ipi andıran bir ip. Bebek yelekleri için kullanabilirsiniz. Kelebek örgü modeli olarak da geçiyor ismi. Ajurlu örgü modelleri, delikli örgü modellerinden çok şık bir örnek. Farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Hırka modellerine de çok yakışacaktır. Bebek battaniyesi olarak örüp altına farklı renkte bir kumaş kullanarak çok güzel bir modele çevirebilirsiniz.

Kelebek Modeli Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Örnek aynı örnek. Sadece yeleğin bir tanesi arka ve ön parçalar olarak örüldü. Videodaki ise yakadan başlama bebek yeleklerinden. Dilerseniz önler  2 parça ve arka tek parça olarak da örebilirsiniz. Yelek örgüleri modelleri için kullandığınız kelebek örneği çok güzel bir model. Dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz örneği.

Yeleğin yapılışı ayrıntılı bir şekilde videoda yer alıyor. Model düz örgü, ters örgü, şişe ip dolama gibi tekniklerden oluşuyor. Şimdi yeleğin nasıl göründüğüne bakalım. Parçalı olarak ördüğümüz yelek.

Yelek Örgüleri Modelleri 1

Yelek Örgüleri Modelleri 3

Yelek Örgüleri Modelleri 2

Yelek Örgüleri Modelleri

Yelek Örgüleri Modelleri 4

Şimdi de yakadan başlama renkli yeleğin nasıl durduğuna bakalım.

Yelek Örgüleri Modelleri 5

Her iki şekilde de çok güzel. Örneğin yapılışı ve renkli yeleğin tamamı videoda. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler