Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Süveter Yapımı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz örgü süveter modelleri yapılışı var. Çocuklar için örgü süveter yapımı hazırladık. Bu modeli daha önce örgü yelek modellerinde kullanıyorduk. Süveterde kullanıldığında da çok güzel olmuş. Yani yelekte, hırkada gördüğümüz modelleri bebek örgülerinde de kullanabiliriz. Örgü süveter yapımı çok hoş bir model. İstediğiniz renklerle, istediğiniz iplerle ilmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Bebek süveteri yapılışı bebek örgüleri için şiş örgüleri kullanabilir tığ motifleri kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile çok güzel süveterler örebilirsiniz. Bebek süveteri yapılışı şiş örgü ile yaptığımız kapkek desenli bir süveter. Çok hoş. Erkek ve kız çocukları için örebilirsiniz. Saçaklı örgü süveter yapılışı harika bir model. Kızları püskülleri çok severler. Sizde kızlarınıza, torunlarınıza saçaklı örgü süveteri örebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğümüz örgü süveter yapımına geçelim.

Örgü Süveter Anlatımı

İlmek sayıları ayarlanarak her yaşa göre örebilirsiniz. Örgü süveter bayanlar için de örülebilir. Örgü süveter için 4 adet düğmeye, her biri 200 m olana 3 adet ipe, farklı ölçülerde de ipler olabilir. Metrajına göre ip miktarını ayarlayabilirsiniz. Örgü süveter yapımı bildiğimiz bir modelden yapılıyor. Şimdi hem şemasına hem de videolu anlatımına değinelim.

Modeldeki ölçülerin kaç yaş için olduğu belirtilmemiş. Tam olarak bilemiyorum o yüzden. 3 adet ip kullanılmış. Şişe 92 ilmek atılarak başlanmış. İlmek sayıları ipe ve şişe göre değişiklik gösterecektir. Kendi çocuğunuza, kendinize göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Kenarlarda 10 ar ilmek haraşo örgü modeli örüyoruz. Orta kısım için 1 düz 1 ters örgü lastik örüyoruz. 16 sıra ördükten sonra örneği kurmaya başlıyoruz.

Örneği örerken kenarlardan 10 ar ilmek haraşo bırakıyoruz. Ortaya örneği kuruyoruz.

Örgü Süveter Yapımı 1

Modelin yapılışını birazdan videolu olarak izleyeceğiz. Önce örgü süveter yapımının bitmiş halini görelim. 2 parça örüyoruz. Omuzları birleştiriyoruz. Yanlardan düğme ile birleştiriyoruz. Boğak kısmı için ilmek toplayabilir yada ayrı parça örüp dikebilirsiniz. 1 düz 1 ters lastik örüyoruz boğaz içinde.

Örgü Süveter Yapımı

Süveterimizde kullanılan örneğin detaylı yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://zhurnal.rykodelniza.ru/zhilet-poncho-dlya-devochki-uzorom-tureckaya-kosa-vyazanie-spicami

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler