Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Yelek Modelleri Örgü

Bebek yelek modellerinden tığ işi ile ördüğümüz güzel bir örneğin tarifini hazırladık şimdide. Birazdan anlatımını paylaşacağımız bebek yelekleri 1,5 – 2 yaş arası bebekler kullanabilir. Yelek modelleri bebekler için en çok kullandığımız örgülerden. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez. En çok yelek örnekleri, battaniye modellerini çok örüp kullanıyoruz. Cici bebek yelek örneklerini tığ ile örüyoruz bu kez. Şimdi anlatımlı yelek modelleri örgü örneğinin nasıl yapıldığına geçelim.

Örgü Modelleri Bebek

Anlatımlı yelek modelleri örgü örneği için nako lüks minnoş kullanıyoruz. 3 adet düğme ve 3 numara tığ.

Yeleğimize roba kısmından 70 tane zincir çekelim ve 3 zincir ilave edip 4. zincire 3 lü trabzan yapalım. Sırayı 70 tane trabzanla tamamlayalım. Bir üst sırada zincir çekmeden ilk zincire sık iğne yapalım. 3 zincirle birlikte 2 zincire 3lü trabzanla birlikte 3 tane trabzan yapalım. İlmeği dolayalım ve 4 zincire 2 tane trabzan yapalım. 4 tek trabzan yapalım. 5 zincire 2 tane trabzan yapalım. Sıra boyunca 4 tek 5 zincire çift trabzan ile devam edelim.

3 sıraya geçerken ilk zincire sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim ve kenarda 3 tane trabzan yapalım. 1 zincir atlayalım 2 zincire 3lü trabzan yapalım. 1 zincire batıp 1 tane trabzan yapalım. Aralarda zincir çekmeden sıra boyunca 2 zincir 1 tane trabzan ve 1 zincire geri batıp 1 tane trabzan yapalım. 1 sıra  4 tek 5 zincire çift trabzan yapalım. 1 sıra 2 zincire trabzan tekrar 1 zincire batıp trabzan yapalım. Sıra tekrarı ile robayı 11 sıra örüp tamamlayalım.

12 sıra  kollar ile beden birleşimini yapalım. Ön beden için 24 trabzan örelim. 5 zincir çekelim ve 37 zincirden 1 tane trabzan yapalım kolu birleştirelim. Arka bedeni için 44 trabzan örelim. 5 zincir çekelim 37 zincirden 2 kolu birleştirelim. 13 sıra modelimizi örüyoruz. 3 zincir çekelim ve 2 zincire batalım kenar kısmına 3 tane trabzan yapalım. Arada zincir çekmeden 2 zincire 2 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve aynı zincire 2 trabzan yapalım. Bundan sonrakileri 3 zincir içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Kol kısmında 5 zincirden  3 zincire  2  tane trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Arka beden 2. Kol kısmına kadar devam edelim ve 2 kol kısmını 1 . kol birleşimi gibi yapalım. Kalan sırayı tamamlayalım. Model kısmı aynı işlemle birlikte su taşı modeli yapıp 16 sıra tamamlayalım. Kenar kısmına trabzan yapalım. Yaka kısmına sık iğne yapalım. Etek ucuna sık iğne yapalım. İlik için sol yandan 4 zincir çekelim ortadaki zincire sabitleyelim. 4 sıra sayıp 2  ve 3 ilk yerini aynı şekilde yapalım.

Anlatımlı Yelek Modelleri Örgü

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler