Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Modelleri Bebekler İçin

Yelek modelleri bebekler için tığ ile örülen bir modelin anlatımını hazırladık. Bebek örgü modellerinden bebek yelekleri en çok ördüğümüz örgüler arasında. Yine keyifle istediğiniz renklerde örgü modelleri ve yapılışı hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda bu güzel bebek modelleri yelek örneğini keyifle ve kolayca örebilerler.

Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı

Yelek modelleri bebekler için hazırladığımız örneğe 113 zincirle robasına başlıyoruz. Üzerine 5 zincir ekleyip 6.zincire batıp 2 li trabzan yapıyoruz. Üzerine 2 zincir çekip alttaki 3.zincire batıp  kutucuk yapıyoruz. 3 zincire batıp bu sıramızda 38 adet kutucuk yaparak tamamlıyoruz. 3 zincirle bir üst sıraya geçiyoruz. Bu sıramızda yeleğin ön kol arka bedenlerini ayıracağız. Ön bedeni için 6 kutucuğun içine ayrı ayrı 3 tane trabzan yapıyoruz. 7. kutucun içerisine 4 dolamı fıstık yapıyoruz.2 tane zincir çekip aynı yuvaya 1 tane daha fıstık yapıyoruz.Araya zincir çekmeden yanındaki yuvaya 3 erli trabzan yapıyoruz. Kol için 6 kutucuğun içine 3erli trabzan yapıyoruz. 7. kutucukta fıstık yapıp ayrımı yapıyoruz. Arka bedenini örerken 10 kutucuğa 3erli trabzan yapıyoruz. 11. Kutucukta fıstık yaparak ayrım kısmını yapıyoruz. Diğer kol için 6 kutucuğa 3erli trabzan 7. de ayrım yapıyoruz. Geriye kalan 6 kutucuğa da 3erli trabzan yapıp tamamlıyoruz. 3 zincirle 3. Sıraya geçiyoruz. Bu sırada tekrar kutucuk yapacağız ve 1 kutucuk artıracağız. 3. trabzan batıp kutucuk yapıyoruz. Ayrım kısımdaki fıstık sıramıza kadar 6 kutucuk yapıyoruz. 2 zincir çekip orta boşluğa fıstık yapıyoruz. Artırma yaparak 7 kutucuğa tamamlıyoruz. 2 zincir çekip aynı yuvaya fıstık yapıyoruz. 2 zincir çekip bu seferki arttırmayı fıstığın dibindeki zincire batıp yapıyoruz. Her fıstık sırasına gelindiğinde kutucuk sayımızı bir fazla yaparak arttırıyoruz. Bu işlemimizi 7 sıra trabzan 7 sırayı da kutucukla 14 sıra örüp roba kısmını bitiriyoruz.

Yeleğimizin roba kısmı bu şekilde yapılıyor. Kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. İşte yeleğimizin tarifi.

Yelek Modelleri Bebekler İçin 2

Yelek Modelleri Bebekler İçin 1

Yelek Modelleri Bebekler İçin

Yakadan başlama aynı örnekte örülmüş farklı teknikle yapılmış bebek yeleği yapılışını izleyelim.

Yelek Modelleri Bebekler İçin 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler