Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Panço Yapımı

Bebek örgü modelleri ile devam ediyoruz. Çok güzel ve kolay bebek panço yapımı hazırladık. Örgü bebek panço modelleri örnekleri haraşo örgü modeli ile örülmüş bir örnek. 2 parça ile pançoyu örüyoruz. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Kolay panço yapımı için şişe ilmek atma ve düz örgü ters örgü nasıl yapılır izleyerek örebiliriz. Panço yapılışı anlatımlı örnek için batik ipler, akıllı ipler, kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle de örebilir üzerine farklı süslemeler dikebilirsiniz. Kolay panço nasıl örülür 3 aylık bebekten 24 aylık bebeğe kadar ölçüleri mevcut. Düz parçalar örüyoruz dikerek pançoya çeviriyoruz. Hazırsanız kolay panço yapımına geçelim.

2 Parçadan Örgü Panço

Şiş örgü modeli ile haraşo örgü ile örülmüş bir örnek. 2 parça ile örülmüş kolay panço yapımı şemalı olarak hazırlanmış model. 5 mm şiş ile pançoyu örüyoruz. 5 mm şişle örebileceğiniz ipler kullanabilirsiniz. Farklı renkte ipleri 2 kat yaparak kullanabilirsiniz. A 3 ay, b 6 ay, c 12 ay, d 18 ay, e 24 ay yaşı temsil ediyor. Bu ölçülere göre 2 parça olarak örebilirsiniz.

1.parçamızın şeması aşağıdaki gibidir. Harflerin yanında cm ölçüsü verilmekte. O ölçülere göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz.

Kola Panço Yapımı 4

Diğer parça aşağıdaki gibi.

Kola Panço Yapımı

Şimdi 1. parçayı aşağıdaki gibi dikerek birleştirelim.

Kola Panço Yapımı 1

Kola Panço Yapımı 2

Daha sonra 2. parçayı yine şemadaki gibi kapşon olarak dikelim.

Kola Panço Yapımı 3

Panço parçaları birleştirerek hazırlanıyor. Karışık gelebilir ama adımları takip ettiğinizde kolay olduğunu göreceksiniz. Şişe ilmek atalım, düz ve ters örgüyü öğrenelim.

Pançonun bitmiş halini görelim. Çok güzel çok sevimli.

Kola Panço Yapımı 5

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-un-poncho-pour-bebe-2070677

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler