Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı

Örgü çocuk pançosu anlatımlı çok şık bir örnek hazırladık. Şiş örgü modelleri ile yapılmış kolay bir örnek. Resme bakıp zor sanmayın. 2 parça halinde örüp kapşonlu panço olarak da örebilirsiniz. Yada ön için 3 parça arka için 3 parça örebilir yine anlattığımız gibi örgü çocuk pançosunu örebilirsiniz. Kapşonlu panço tarifi biraz şiş örgü biliyorsanız rahatlıkla yapabileceğiniz bir model. Panço örgü modelleri için ip seçeneği oldukça fazla istediğinizi kullanabilirsiniz. Panço yapılışı anlatımlı modelin hemen detaylarına geçelim.

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı 5

Çocuk Örgü Panço Yapılışı

Haraşo örgü modelleri ile örülmüş kolay ama çok şık panço yapılışı hazırladık. 4 yaştan 16 yaşa kadar ölçüleri cm olarak mevcut. İstediğiniz yaş için örebilirsiniz. Düğmeli veya fermuarlı olarak yapabilirsiniz pançoyu. Yan kısımları fermuar ekleyebilirsiniz. 3 tane düğmeye ihtiyacımız olacak panço için. 7 mm şiş ile örülmüş bir panço. Bu iplere uygun iplerle örebilirsiniz. 50 gramlık iplerden 4 yaş için 8, 6 yaş için 10, 8 – 10 yaş için 12, 12 yaş için 14, 14- 16 yaş için ise 16 iplik yeterli olacaktır.

Pançonun arka kısmı için şema aşağıdaki gibidir.

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı 3

Arka kısım 3 bölümden oluşuyor. Sağ parça, sol parça, orta panel. Sağ – sol kısımlar haraşo örgü modeli ile yapılıyor. Orta panel ise 1 düz 1 ters lastik olarak örülüyor. Şimdi ön kısmın şemasını inceleyelim.

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı 1

Arka kısım gibi yine 3 kısımdan oluşuyor. Şimdi kapşonun şemasına bakalım.

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı 2

Arkayı 3 parçayı dikerek birleştiriyoruz. Önü de aynı şekilde. Omuzları birleştirelim. Kapşonu şemada gördüğümüz B noktasından C noktasına katlayalım. Gerekli kısımları dikelim. Şapkanın etrafına 2 düz 2 ters lastik örelim. Daha sonra resimde gördüğümüz gibi dikelim. Pançonun tüm çevresine de lastiği örelim. Yanlara düğmeleri dikelim. Bitirelim. Ön yakaya da düğme dikmeyi unutmayalım. Kaynak kısmında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Örgü Çocuk Pançosu Anlatımlı

Şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl yapılır izleyelim. Haraşo örgüyü ön sıradan, arka sıradan düz örerek yapıyoruz.

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/modele-gratuit-point-mousse-tricot-poncho-tricote-pour-enfant-80750

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler