Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapşonlu Panço Tarifi

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir model var sırada. Kapşonlu panço tarifi. Resimlerle nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Tığ işi lastik kullanıyoruz kapşonumuzun ön bantlarında. Sık iğne ve trabzanlar kullanacağız yine örgü panço modelleri anlatımlı örnekte. Üzerini el nakışı modelleri ile süslediğimiz çok zarif bir panço. Küçük kızlarımızın rahat edeceği bir panço. Panço örgü modelleri çocuklarınızın sevdiği renklerde örebilirsiniz. Tığ işi bebek panço modelleri ve yapılışlarında zincir sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Kapşonlu panço tarifinde örgü lastiği uzatarak ve kapşon ölçüsünü belirleyerek daha büyük çocuklar içinde örebilirsiniz.

Bebek Pançosu Nasıl Yapılır?

Kapşonlu panço tarifi ölçüleri 5. 5 mm tığ ile örülmüş. Bu tığ ölçüsüne uygun ipler kullanabilirsiniz. Ölçüler 1 – 1,5 yaş için uygun. Örmek istediğiniz yaşa göre önce kişinin ölçülerini alabilirsiniz. Kapşon kısmı için 60 sık iğne olarak yapıyoruz. Tığ işi lastik 126 sıradır. Bu modeldeki ölçüler bu şekilde. Siz kendi iplerinize göre ve kendi örmek istediğiniz bedene göre ayarlamalar yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Pançonun önce lastik kısmını örelim. Daha sonra tam ortalı olacak şekilde kapşon kısmını örelim sık iğne ile. Daha sonra yanları kısımları örelim. Sık iğneli kısımla birleştirerek. Pançonun dikilmeden önceki hali aşağıdaki gibi olacak.

Kapşonlu Panço Tarifi

Daha sonra ortadan 2 ye katlayıp arka kısmı dikiyoruz. Ön kısma bir düğme ve güzel bir nakış işliyoruz.

Kapşonlu Panço Tarifi 1

Kapşonlu Panço Tarifi 4

Kapşonlu Panço Tarifi 3

Kapşonlu Panço Tarifi 5

Kapşonlu Panço Tarifi 6

Kapşonlu Panço Tarifi 7

Kapşonlu Panço Tarifi 2

Kaynak : http://overtheappletree.blogspot.com/2016/08/girls-crochet-cape.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler