Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Bebek örgü modellerinden çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz.  Sırada tığla bebek hırkası nasıl örülür anlatan güzel bir video var. Ajurlu tığ işi örgü modellerinden olduğu için pamuklu veya merserize iplerle, keten iplerle yazlık örgü modelleri olarak örebilirsiniz. Yazlık bebek örgü modellerini çok sıcak tutmayacak ama soğuktan da serin akşamlardan da koruyacak şekilde örebiliriz. Aynı modeli yünlü iplerle kışlık hırka olarak da örebilirsiniz. Bebek yelek modellerine de uyarlanacak kolay tığ işi örgü modellerinden. Tığla bebek hırkası nasıl örülür aşamalara geçmeden önce daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedelim.

Bu bölümde bebekler için ördüğümüz hırkalardan bahsedeceğiz. Yuvarlak yazlık hırka örmüştük. Tur sayıları ayarlanarak büyük küçük herkes için örülecek modellerden. Yazlık bebek hırkası örgü modeli ise ajurlarla örülmüş örneklerden. Yine isterseniz büyükler içinde örebilirsiniz. Örgü motifli hırka yapılışı da mutlaka incelemeniz gereken modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi tığla bebek hırkası nasıl örülür öğrenmeye geçelim.

Tığ İşi Bebek Hırkası Yapılışı

Pembe renkle örülmüş trabzanlarla, kafeslerle yapılmış kolay bir hırka anlatımı hazırladık. Yakadan başlama örgü modelleriyle örülmüş çok şık bir hırka. Bu modelin yeleği de çok güzel olur.

Tığla Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Hırkayı tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel değil mi. Bu hırkayı rengarenk de örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde uygun modellerden.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler