Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yosun Örgü Modeli Yapılışı

Sizlere iki renkli güzel bir örgü modeli hazırladık. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Çok şık şapka modelleri yapabilirsiniz. Erkek çocuk kazak modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Zor gibi görünebilir ama kolay bir model. Yapılışında takıldığınız her hangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Sizde yaptığınız şiş örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Yosun Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Model kolay bir model. Dileyenler tek renk olarak da yapabilirler. Ama iki renkle daha güzel olmuş. Modele 2 + 1 ilmek atarak başlıyoruz. Haroşa örgü modelinden oluşuyor. İki rengi aynı anda yürüterek örüyoruz. Sanki pirinç örgü modeli gibi duruyor.

Videolu, Neon Renklerde Örgü Şapka Yapılışı

1.tur : İlk ilmeğimizi düz olarak örelim. İkinci ilmeği ( farklı renkte olan ) örmeden diğer şişe alalım. 3. ilmeği tekrar düz örelim. Farklı renkte olan ipimizi diğer şişe örmeden alalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

2.tur : Aynı renkli ipimizle devam ediyoruz. İlk ilmeği düz örüyoruz. İpi kendimizden tarafa geçiriyoruz. Farklı renkte olan ipi örmeden diğer şişe alıyoruz. İpi diğer tarafa geçiriyoruz. Sonraki ilmeği düz örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

3.tur : Ördüğümüz ipin rengini değiştiriyoruz. İlk ilmeği düz örüyoruz. 2. ilmeği düz örüyoruz. Ve farklı renkte olan sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Şimdi sıra sonuna kadar 1 düz 1 diğer ilmeğe örmeden geçir olarak devam ediyoruz.

4.tur : İlk 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. İpi kendimizden tarafa geçiriyoruz. Farklı renkte olan ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. İpi diğer tarafa geçirip 1 ilmek düz 1 ilmeği örmeden geçir olarak devam ediyoruz.

Modelin yapılışı bu 4 turdan oluşuyor. Oldukça kolay bir model. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler