Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İle Boyunluk Yapımı

Harika bir proje daha. Tığ ile boyunluk yapımı. Deniz kabuğu örgü modellerinden. Bu örneği çok kullanıyoruz örgülerimizde. Örgü boyunluk modellerinde, kağıt ip çanta modellerinde, lif modellerinde ve daha birçok örgüde. Yine güzel bir tığ işi boyunluk yapımı hazırladık. Şemalı anlatımlı modeli farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Renk geçişli çok güzel bir boyunluk. İstediğiniz renklerle kadın boyunluk yapımı olarak örebilirsiniz. Tığ dışında şiş ile boyunluk yapımı da çok güzel bir örnek. Beğendiğiniz modelleri kendiniz için, genç kızlarınız için, küçük çocuklarınız için, eşiniz ve oğullarınız için örebilirsiniz. Kolay olan tığ ile boyunluk yapımının detaylarına geçelim.

Tığ İşi Boyunluk Modelleri Anlatımlı

Tığ ile boyunluk yapımı ölçüleri 150 cm uzunluğunda 35 cm genişliğinde. Sizler istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Modeldeki boyunluk için 336 zincir çekilmiş ve halka oluşturulmuş. Halkayı oluştururken zincirin bükülmediğinden, düzgün olduğundan emin olalım. 1 tane ana renk belirliyoruz. Ve sonra deniz kabuklarını yapacağımız kısım için renk belirliyoruz. Hemen tığ ile boyunluk yapımının şemasını inceleyelim.

Tığ İle Boyunluk Yapımı 3

Zinciri çektikten sonra midyeleri yapıyoruz 2. renk ile . 3. zincire sık iğne yapıyoruz. Daha sonra tığa ilmek alıp 4. zincire batıyoruz. Ve aynı yere 9 trabzan yapıyoruz. 4. zincire sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde ana renk ile sık iğne üzerine 2 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekiyoruz. Deniz kabuklarını atlayıp aradaki sık iğne üzerine 2 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Tekrar deniz kabuklu kısma geliyoruz. 2 zincir çekip dönüyoruz. İlk trabzan üzerine aynı yere 2 tabzan yapıyoruz. İlk turda yaptığımız deniz kabukların 5. trabzanı ve 5 zinciri de katarak 3 . zinciri de içine alarak sık iğne yapıyoruz. Ve diğer 2 trabzana geçiyoruz ve 9 trabzan yapıyoruz. Bu turu sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Şalın yapılışı bu kadar. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yaparak devam ediyoruz.

Tığ İle Boyunluk Yapımı

Tığ İle Boyunluk Yapımı 1

Tığ İle Boyunluk Yapımı 2

Kaynak : https://www.jellina-creations.nl/blog/patroon-olivia-de-unicatcowl-met-een-vleugje-jeans

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler