Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Boyunluk Anlatımlı

Örgü boyunluk erkek ve örgü boyunluk kadınlar için kullanılacak bir örnek. Örgü boyunluk anlatımlı olarak hazırladık. Çok kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. İster dairesel şekilde isterseniz dikdörtgen parça olarak örüp dikişle birleştirebilirsiniz. Örgü boyunluk modelleri için kalın ipler kullanıyoruz. 10 – 12 mm şişlere uygun ipler kullanabilirsiniz. Örgü boyunluk örneklerinde şiş örgü örneklerinden birçok modeli kullanabilirsiniz. Saç örgüleri, pirinç örgüler, çeşitli burgu örnekleri çok kullanılıyor. Degrade örgüler çok kullanılıyor. Örgü şapka modelleri ile takım olarak boyunluklar örülüyor mesela. Şapka desenli olursa boyunluk için haraşo, pirinç örneği seçiliyor. Örgü boyunluk yapılışı için istediğiniz örneği kullanacağınız gibi istediğiniz ipi de kullanabilirsiniz. Mesela angora ipleri ile örülen harika bir boyunluk var. Şapkası ile takım örüldüğünde harika duruyor. Yıldız örgü boyunluk yapılışı. Mutlaka denemeniz gereken bir örnek. Çok kolay bir şekilde öreceğiniz bir günde tamamlayacağınız örgü boyunluk anlatımlı tarife geçelim.

Örgü Boyunluk Yapımı Anlatımlı

Kalın ipler kullanıyoruz. 12 mm şişle örülmüş. Bir ipi eğer yeterli kalınlıkta değilse kalın ipler bulamıyorsanız beğendiğiniz ipi 2 – 3 kat hatta 4 kat yaparak kullanabilirsiniz. 12 mm şişe 10 mm şişe uygun hale getirebilirsiniz. Penye ipleri 10 mm şişle örüyoruz. Bu kalınlığa gelecek şekilde iplerinizi 2 -3 kat yaparak örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgü boyunluk anlatımlı model gibi haraşo ile kullanabilirsiniz.

Boyunluğun boyutları 70 cm çapında, 25 cm yüksekliğinde. Yine istediğiniz ölçülerde örebileceğiniz bir model. Model dairesel olarak çalışılmış. Ama az önce de değim gibi dikdörtgene parça örüp dikişle birleştirebilirsiniz.

Boyunluk için şişimize 44 ilmek atarak başlayalım. Önden düz arkadan düz örerek, dairesel örüyorsak hep düz örerek haraşo örgü modeli ile boyunluğu 25 cm olacak şekilde örelim. Daha sonra bitirme işlemi yaparken gevşek bir şeklide çok sıkmadan yapalım. Şimdi şişe ilmek nasıl atılır, örgü bitirme nasıl yapılır videolu olarak onları izleyelim.

Ve sıra geldi boyunluk bittiğinde nasıl durduğunu incelemeye. Çok güzel oldu. 1 günde hatta birkaç satte tamamlanacak bir model.

Örgü Boyunluk Anlatımlı

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-snood-mixte-au-point-mousse-2091768

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler