Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Boyunluk Yapılışı

Kışın en çok kullandığımız aksesuarlardan biri tığ işi örgü boyunluk modelleri. Bu modelde yine daha önce sizlere bahsettiğimiz battaniye modelinde uyarlanmış bir boyunluk atkı modeli. Renklerin muhteşem uyumu ile çok şık olmuş. Sizler sevdiğiniz renklerle örerek kendi kombinasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Örgü Atkı Boyunluk Nasıl Yapılır ?

10 veya 12 mm tığ, 4 renk hacimli iplik, makas, goblen iğne. Çok sıkı olmayacak şekilde 78 zincir çekerek başlayalım. Zincir sayısını istediğiniz büyüklüğe göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. İsterseniz başlangıç zincirini 12 mm tığ kullanarak yapabilir kalan kısmı 10 mm tığ ile örebilirsiniz.

İstediğimiz sayıda zincir çektikten sonra ister halka oluşturun ister daha sonradan örgü bittikten sonra dikin. Tercih sizin. Halka oluşturduğumuz farzedelim. Daha sonra 2 zincir çekip 2 zincir atlayıp 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim. Daha sonra tur başında 3 zincir çekelim. İlk yuvanın içine çektiğimiz zincirin yanına 2 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Boyunluk Yapılışı 1

Bu turda renk değiştirip ipi sabitledikten sonra 2 zincir çekip 3lü trabzanlar grubunun arasına batalım. Daha sonra tekrar 2 zincir çekip diğer araya batalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

Renk değiştirip ipi sabitledikten sonra 3 zincir çekip ilk yuvaya zincirin yanına 3 trabzan yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Biz renk olarak, lacivert, bal rengi, krem ve bordoyu kullandık. 16 tur olacak şekilde turları tekrar ederek örelim. Modeli ördüğünüzde bizlere de resim atmayı unutmayın.

Örgü Boyunluk Yapılışı 2

Örgü Boyunluk Yapılışı

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler