Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Erkek Atkı Modelleri

Geçtiğimiz günlerde aynı modeller süveter örmüştük. Bu güzel modelin yapılışına orada ayrıntılı bir şekilde değindik. Şimdi bu örnekle atkı örüyoruz. Örgü erkek atkı modelleri için lacivert tonlarında bir iplik kullandık. Modelin yapılışına waffle örgü süveter yapılışından ulaşabilirsiniz. Kolay bir şiş örgü modellerinden. Dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerine uygun olarak aynı desenler örgü bereler yapabilirsiniz. Battaniyeler, kazaklar, hırkalar, erkek örgü süveter modelleri örebilirsiniz. Eşiniz, kardeşiniz, babanız sizin ellerinizden çıkan örgüleri eminim çok sevecek ve çok mutlu olacaklardır. Erkek atkı nasıl örülür detaylarına birazdan geçeceğiz. Önce ip özelliklerinden, şişten ve örgü boyunluk ölçülerinden bahsedelim.

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri

Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışı ilk paylaştığımız andan itibaren çok sevilmişti. Şimdi o modelden daha kolay bir modelin tarifini hazırladık. Örgü erkek atkı modelleri. Babalarınıza, eşinize, erkek kardeşlerinize, çocuklarınıza örebilirsiniz. Bu güzel örnekten sadece erkeklere değil kendinize de örgüler örebilirsiniz.

Şiş örgü ile yapılan boyunluk için yünlü akrilik karışımı bir iplik kullanılmış. 4 mm şiş kullanabilirsiniz. Tabi bu şiş ölçüsü kullanacağınız ipe göre değişiklik gösterecektir. 120 ilmek atarak başlayabilirsiniz. 3 cm 2 düz 2 ters lastik örebilirsiniz. Daha sonra ana desene geçebilirsiniz. Yada hiç lastik örmeden ana desen ile ilerleyebilirsiniz. 16 cm ana desenimizi uygulayalım. Daha sonra tekrar lastik örüp örgüyü bitirelim.

Desen için ilk turda 2 düz 2 ters örüyoruz. Arka sırada 2 ters 2 düz. Sonra tekrar öne geçiyoruz. Ve tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Arka sıra ise hep ters. Bu turları örgü istediğimiz uzunluğa gelene kadar tekrar ediyoruz.

Artık boyunluğunuzu keyifle kullanabilirsiniz. Düz atkı olarak da kullanabilirsiniz. İmeği 4 ve katları olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Örgü Erkek Atkı Modelleri

Kaynak : http://strikky.ru/muzhskoj-snud-ot-drops-design-vyazanyj-uzorom-rezinka-spicami/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler