Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Waffle Örgü Süveter Yapılışı

Birçok örgüde kullanacağınız şiş örgü waffle örneğinden süveter örüyoruz. Yine 3 parça. 3 parça kazak nasıl yapılır sizlerle daha önce çocuk versiyonunu paylaşmıştık. Şimdi yetişkinler için örüyoruz. Waffle örgü süveter yapılışı için ilmek sayılarını ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Örnek oldukça kolay. El örgüsü bayan süveter modelleri için istediğiniz renk ipleri örebilirsiniz. Kızlarınız için onları sevdiği renklerden örüp sürpriz yapabilirsiniz. Kendiniz için örebilirsiniz. Erkek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Sadece örgü süveter modellerinde değil yelek modellerinde, örgü şapka modellerinde, örgü boyunluk modellerinde, bebek battaniyesi gibi örneklerde de kullanabilirsiniz. Kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde de çok güzel duracaktır. Süvetere bir kol ekleyip kazak modelleri olarak da örebilirsiniz. Örnekler bu şekilde çoğalır gider. Bugün süveter yapılışını inceleyelim.

Süveter Örme Tarifi

Hiş kesme işlemi yapılmadan güzel bir örgü süveter modelleri örüyoruz. Birçok örgüde kullanacağınız bir örnek ile. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda rahatlıkla örebilirler. İlmek sayılarını 4 ve katları olarak ayarlayabilirsiniz. İlmek sayılarını öreceğiniz örgüye ve örmek istediğiniz bedene göre ayarlayıp örebilirsiniz. Waffle örgü süveter yapılışı 2 düz 2 ters olarak örülüyor. Birazdan nasıl yapıldığını sizlere detaylı  olarak aktaracağız.

1. turda 2 düz 2 ters olarak örüyoruz. 2. turda 2 ters 2 düz olarak örüyoruz. 3. turda tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. 4 turda tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz. Örneğin yapılışı bu kadar. İstediğiniz boyutlara ulaşana kadar 4 turu tekrar ediyoruz.

Waffle Örgü Süveter Yapılışı 3

Ve süveterimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Waffle Örgü Süveter Yapılışı

Waffle Örgü Süveter Yapılışı 1

Waffle Örgü Süveter Yapılışı 2

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/bezrukavka-zhilet/zhilet-spicami-vafelnym-uzorom

https://www.ravelry.com/patterns/library/waffle-stitch-vest

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler