Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Bayan Süveter Modelleri

Düz örgü ve ters örgüden bir süveter. El örgüsü bayan süveter modelleri. Sayıları ile güzel bir şablon. Daha çok çocuklarımız için süveter yapılışından bahsetmiştik. Mesela erkek süveter nasıl örülür videolu olarak göstermiştik. Eşlerinize, babalarınıza, erkek kardeşlerinize örebilirsiniz. Kızlarımız için saçaklı örgü süveter yapılışından bahsetmiştik. Yine kendimiz için modelli örgü süveter yapılışından bahsetmiştik. Şimdi o modeller arasına yeni bir örnek daha ekliyoruz. Düz örgü ve ters örgüden oluşan bir model. Dilerseniz bu güzel örgünün üzerine kanaviçe işleme örnekleri, boncukla örgü süsleme, kurdele ile, danteller ile süslemeler yapabilirsiniz. Örgü süsleme sanatından örnekler yapabilirsiniz. Genç kızlarınız içinde örebilirsiniz. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Kolda kesme işlemleri yok. Sadece yakada kesme ve kol kısımlarında ilmek ekleme var. Yazının içinde şiş örgüye nasıl başlanır, düz örgü ve ters örgü nasıl yapılır videolu olarak görebilirsiniz.

Bayan Örgü Süveterleri

Modelde verilen ölçüler 34/36 – 38/40 – 42/44 – 46/48 – 50/52 içindir. El örgüsü bayan süveter modellerine önden başlayıp bütün olarak örüyoruz. 7 mm şiş ve 8 mm şiş ile örüyoruz. Lastik kısmını 7 mm ile diğer kısımları 8 mm şiş ile. Şimdi şemamızı görelim.

El Örgüsü Bayan Süveter Modelleri 1

Ön kısımdan başladık bütün olarak örmeye devam ettik. Yaka kısmında verilen ölçüler kadar kesme işlemi yaptık 5.5 cm ördükten sonra yaka için tekrar ilmek ekleme yapıp kalan kısımları örmeye devam ettik. Parçayı örüp kenar kısımlardan diktikten sonra yakadan ilmek alıp boğak kısmını ördük. Ve ortaya bu sonuç çıktı.

El Örgüsü Bayan Süveter Modelleri

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/elenaslava/post422865814/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler