Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı

Bir hanım dilendi bey beğendi klasiği daha. En sevilen motifle örgü hırka yapılışı hazırladık. Örgü hırka modellerinde birçok renk düzeniyle ördüğümüz bir hırka. Bugün örgü ceket modelleri olarak örüyoruz. Hanım dilendi bey beğendi motifiyle çok güzel örgüler ördük. Abajurlar yaptık. paspaslar ördük. Süveterler ördük. Battaniyeler, yelekler ördük. Hırkalar, duvar süsleri, peçetelik ördük. Patikler ördük. Hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı ilk paylaştığımız anda çok beğenildi. Birçok kişi tarafından keyifle örüldü. Sizde kendiniz için çocuklarınız için örgü eldiven modelleri örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı şemalarda XS bedenden 5XL bedene kadar ölçüleri mevcut. Size uygun olan şemaya uygun şekilde motifleri birleştirerek örebilirsiniz. Eğer hazırsanız hemen hırkanın yapılışına geçmek istiyorum. Zaten bildiğimiz bir motif olduğu için hepimiz zorlanmadan öreceğiz.

Motifli Hırka Nasıl Örülür?

Hırka için özel bir renk düzeni yok. O kadar çok renk düzeninde hırkayı ördük ki saymakla bitmez. Tığ işi kare motif o kadar güzel ki ne örülse çok yakışıyor. Evde kalan parça ipleri kullanmak içinde çok ideal bir örnek. Hırkayı küçük kızlarınıza, genç kızlarınıza, kendinize keyifle örebilirsiniz.

İlk olarak sizlere en sevilen motifle örgü hırka yapılışının şemasını incelemeye. Önce tam motif, yarım motif ve üçgen motifin yapılışına bakalım.

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı 1

İkince olarak hırkanın şemasını göreceğiz. XS bedenden 5XL bedene kadar kaç motif öreceğiz, motif düzenini nasıl yerleştireceğiz görelim.

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı 2

Evet tüm aşamalara baktık. Hırkamızın nasıl örüleceğini gördük. Sıra geldi en sevilen motifle hırka bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı 3

En Sevilen Motifle Örgü Hırka Yapılışı 4

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-granny-square-jacket/RHC0133-014440M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler