Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Boyunluk Yapılışı

Ombre etkisinde güzel bir renk ve yünlü bir iplikle yapılmış çok şık örgü boyunluk modeli. Kışa hazırlık olarak sevdikleriniz için, kendiniz için yapabilirsiniz. Yapılışı videolu olarak sizlerle olacak. Yaparken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Farklı bir örgü modeli daha hazırladık sizler için. Beğeneceğinizi düşünüyoruz. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Biz 79 zincir çekerek başladık.

Daha farklı modeller istiyorsanız sitemizi inceleyerek birçok örgü modellerine ulaşabilirsiniz. Kışa hazırlık olarak çok şık şal modelleri de yapabilirsiniz. Satış yapmak için çok güzel fikirler var.

Tığ İşi Boyunluk Modeli Nasıl Yapılır?

Birçok örgü modelinde kullanabileceğiniz güzel bir örnek. Boyunluk modeli olarak nasıl durduğunu ve yapılışını göreceğiz bugün. Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

1.tur : 79 zincir çekerek başlayalım. Zincir üzerine 78 sık iğne yapalım. Sonrasında halka oluşturalım.

2.tur : 2 zincir çekelim. Tığa 6 kez ip dolayalım. Sık iğne üzerine batarak tığa ilmek alıp doladığımız 3 ilmeği örelim. Tekrar ilmek alıp yanına batarak diğer kalan ilmekleri örelim. 1 zincir çekelim. Tığa tekrar 6 kez ip dolayıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Devamı videoda. Biraz karışık gelmiş olabilir. Ama kolay bir modeli. Altta videosunu göreceksiniz. İzleyerek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yine takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Mutlu , huzurlu günler dileriz.

Videolu, Tığ İşi Boyunluk Yapılışı

Videolu, Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 1

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı Video

Kaynak : http://www.mooglyblog.com/squish/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler