Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Şiş Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden Japon dergilerinden bir modelin anlatımını hazırladık. Başlangıcı ajurlu baklavalar gibi duran bir model. Çeyizlik yelek modelleri, bebek örgüleri, yazlık örgü modelleri gibi birçok modelin yapılışında kullanabilirsiniz. Ajurlu şiş örgü örneği tamamlandığında çok güzel duruyor. Model orta kalınlıkta bir iple örülmüş. İnce iplerle de denemek lazım. Bence yeleklerde alize iplerle zarif durur. Sizce nasıl olur. Lastik modeliyle birbirini tamamlamış örneği birçok yerde kullanabilirsiniz.

Örgü modellerinden biraz ajurlu modellerden bahsedelim. Yine yelek veya kazaklarda kullanacağınız şişle ajurlu yelek örneği yapılışı ilmek uzatılarak yapılan kolay ve gösterişli modellerden. Yine yazlık modellerde de kullanabileceğiniz şişle yapılan ajurlu örgü modeli tamamlandığında çok güzel duruyor. Ajurlu şiş örgüleri anlatımlı model bebek örgülerine çok yakışacak. En güzel bebek yelekleri, bebek hırkaları, bebek battaniyelerini bu örnekle örebilirsiniz. Hazırsanız videoya geçip Japon dergisinden uyarlanan ajurlu şiş örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Ajurlu Japon Örgü Modeli Yapılışı

Lastikle başlayıp devamında ajur deseni uygulanarak yapılmış güzel bir örnek. Yelek ve kazaklarda keyifle kullanabilirsiniz. Merserize iple yazlık örgülerde kullanabilirsiniz. Yine bebe yünleriyle, pamuklu iplerle bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Haraşo örgü, düz örgülerle birleştirerek örneği kullanabilirsiniz.

Ajurlu Şiş Örgü Modeli Yapılışı

Modeli tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Aynı modelle örülmüş yazlık bir bluzun nasıl durduğuna bakalım şimdi.

Ajurlu Şiş Örgü Modeli Yapılışı 1

Ajurlu Şiş Örgü Modeli Yapılışı 2

Sizde örneği birçok modelin yapılışında kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi videoya geçmeye. Videodan ajurlu şiş örgü modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CPBvnMph9U2/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler