Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı

Kolay boyunluk modelleri yapımı hazırladık. Tığ işi örgü modelleri sevenler hemen yapmak isteyeceklerdir. Modeli yaparken zinciri daha uzun çekerek dikdörtgen şal modeli olarak yapabilirsiniz. Şal modelleri olarak da kullanabileceğiniz zarif bir model. Veya iki ucu birbirine ekleyerek örgü boyunluk modelleri ve yapılışları olarak kullanabilirsiniz. Sizler tarafından çok  sevilen boyunluk modelimiz kılçık örgü modeli boyunluk yapılışı erkek için de bayan içinde uygun bir model.

Kolay Boyunluk Nasıl Yapılır?

Modelin nasıl yapıldığını şemalı olarak görelim. Şemada halkalar zinciri temsil ediyor. Uzun çizgiler trabzanı , uzun çizgiler üzerinde duran çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini temsil ediyor. Koyu renkli büyük halka fıstığı, içi dolu dikdörtgen sık iğneyi temsil ediyor. Şalın iki ucunu birbirine 2. şemada olduğu gibi sık iğne ile birleştiriyorsunuz.

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 2

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 3

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 4

1.tur : Örmek istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. 4. zincir üzerine trabzan yapalım. Aynı yere 5 trabzan daha yapalım. 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Yanındaki zincir üzerine 1 sık iğne daha yapalım. 6 zincir çekelim. 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Yanına 1 sık iğne daha yapalım. 3. zincir üzerine 9 sık iğne yapalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönelim. Zincirle aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Tığa 2 kez ip dolayalım ve ilk yuvaya son ilmekleri birlikte örerek 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve aynı şekilde aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Bir önceki turda 9 trabzan yaptığımız kısmın ortasına aynı yere 5 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim. Zincirin etrafına tığa ilmek dolayarak batalım. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. Tığa bulunan tüm ilmekleri birlikte örelim. 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayarak aynı yere son ilmekleri birlikte örerek 2 trabzan yapılım.

Modelin yapılışı bu 2 turun tekrarından oluşuyor. Yapılışı kolay bir model. Bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 6

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 1

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı 5

Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/10339441/

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapımı”
  1. Paula L Vickers dedi ki:

    Thank you for these patterns

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler