Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı

Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı. Örgü sezonu artık açılıyor. Bugünde sizlere soğuk kış aylarında sizi sıcacık tutacak tığ işi boyunluk yapılışından bahsedeceğiz. Kaburga modeli örgü dramatik, basamaklı, yumuşacık harika bir örgü. Renk olarak biz fırtına griyi seçtik. Kaburga modeli örgüyü o kadar çok seveceksiniz ki örgü boyunluku bir gecede bitireceksiniz.

Tığ İşi Örgü Boyunluk Nasıl Örülür ?

İstediğiniz renkte kalın yün iplik. 10 mm kalınlığında tığ.

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı 6

Örgü boyunluğumuz 25 cm genişliğinde 155 cm uzunluğunda olacak. Kaburga örgü modeli için sık iğne örgüyü kullanacağız. Ve sık iğnenin arka ilmeğine batarak öreceğiz. Pembe renkli kısımlar arka ilmeği göstermektedir.

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı 3

Ve arka ilmeğe tığı battığımızda aşağıdaki gibi görünecektir.

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı 4

Evet kaburga modeli tığ işi boyunluğumuza başlıyoruz. İlk olarak 141 zincir çekiyoruz. 2. zincirden başlayarak her zincir içine bir sık iğne yapıyoruz. Şimdi örgümüzü çevilerim. Az önce yukarıda gösterdiğimiz gibi arka ilmeklere batarak devam ediyoruz. Her bir sıraya bir sık iğne örüyoruz. Yalnız arka ilmeklere batıyoruz. Ve aynı işlemi örgü istediğimiz boya gelene kadar örmeye devam ediyoruz. (155 cm ) Boyunluğun uç kısımlarını iğne ile dikiyoruz. Diktiğiniz kısımların örgünün aynı yönü olduğuna dikkat edin.

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı 5

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı

Örgü boyunluk bitti. Eşinize, oğlunuza, kardeşinize isteyen herkese örebilir hediye edebilirsiniz. Hatta satış bile yapabilirsiniz. Böyle bir boyunluğu mağazadan almak isteseniz çok pahalı bir fiyat verirler. Ama siz daha az bir maliyetle boyunluğu ucuza getirebilirsiniz. Mağazada gördüğünüz fiyata da satabilirsiniz. Yada kendiniz bir fiyat belirleyip satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı 2

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Kaburga Modeli Boyunluk Yapılışı”
  1. Tijen dedi ki:

    Size hayran kaldım desem,harka anlatıyorsunuz…

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Tijen Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler