Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Puffy ile Atkı Nasıl Örülür?

Alize puffy ipleri ile birçok örgü ördük. Önce bebek battaniyesi ile başladık daha sonra örgü paspas modelleri, örgü patik modelleri, amigurumiler gibi birçok örgüde kullandık. İlmek ilmek olarak hazır olan alize puffy iplerini sizde birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Alize puffy ile bebek tulum yapılışını önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Keyifle öreceğiniz örgü tulum modellerinden. El örgüsü bere modelleri anlatımlı örnekler paylaştık. Yine puffy ipleri ile ördüğümüz bir modeldi. Anlatımlı hırka yapımının alt kısmında alize puffy iplerini kullandık. Çok güzel kürk gibi hırka, manto oldu. Şimdi de alize puffy ile atkı nasıl örülür ona geçelim. Çocuklarımızın da yapacağı çok güzel bir atkı olacak. Kendi atkılarını örebilirler. Eminim çok severek kullanacaklardır.

Alize Puffy ile Atkı Yapımı

1 günde hatta çok daha kısa sürede birkaç saatte tamamlayacağınız bir proje. Alize puffy ile atkı nasıl örülür videosu hazırladık. Videodaki gibi uzun halde örebilirsiniz. Veya kısa şeritler halinde renk renk örebilirsiniz. 3 tane farklı renkte alize puffy ipine ihtiyacımız olacak. Şişsiz, tığsız parmaklarımızla öreceğiz atkıyı. Çocuklarımızın da yapabileceği bir proje. Videoda da 15 yaşında bir çocuk yapmakta.

Alize Puffy ile Atkı Nasıl Örülür?

Kırmızı, lacivert, krem renklerinde alize puffy ipleri kullanılmış. Ölçüleri 22,5 cm x 203 cm uzunluğunda. Sizde istediğiniz boyutlarda yapabilirsiniz. İlmek olarak 100 ilmek sayıyoruz. Daha sonra düz örgü örer gibi atkıyı örmeye başlıyoruz. İplik hep arkadan geliyor. Önden geçiriyoruz. Videoda daha detaylı anlatılmakta. Birkaç tur ördükten sonra diğer renge geçiyoruz. Renk değiştirmeler videoda gösterilmekte. Uçlarını ponponla süslediğimiz atkıyı örmek çok kolay.

Alize Puffy ile Atkı Nasıl Örülür? 2

Alize Puffy ile Atkı Nasıl Örülür? 1

Alize puffy ile atkı nasıl örülür izliyoruz. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-alize-jonahs-ez-scarf/BRN0125-029782M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler