Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı

Geçtiğimiz günlerde boncuklu gelin şalı yapılışı paylaşmıştık. Aynı modelin etrafına kenar oyası yapılarak örülmüş bir atkı hazırladık bugün. Evet basit bir şala, atkıya, örgüye küçük dokunuşlarla nasıl değiştirebildiğimizi göreceğiz. Kenar oyalı kolay atkı yapılışını istediğiniz genişlikte örebilirsiniz. Etol şal modelleri olarak da çok güzel duracak bir model. Kolay bir model. Herkes tarafından rahatlıkla örülebilir. Her yaş için örülerek kullanılacak bir örnek. Kenar oyalı kolay atkı yapılışı tarifi kadar genç kızların çok hoşuna gidecek örgü gül zinciri yapılışı var. Atkı, fular, boyunluk olarak kullanılan şiş örgü örneklerinden bir tarif. Parmakta zincir atkı nasıl yapılır paylaştığımız diğer tariflerden. Genç kızların, küçük kızların çok seveceği bir model. Tığ işi örgülerden, motifli örgülerden, firkete örgülerden ve diğer örgü çeşitlerinden oluşan tüm tariflere önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğümüz kolay örgü atkı modeli yapılışına geçelim.

Kenar Oyalı Atkı Nasıl Örülür?

Az öncede dediğimiz gibi boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 2.5 mm tığla merserize pamuklu iplerle örülmüş bir şal, atkı. 3 – 6 yaş için 20 cm x 133 cm ebatlarında örülmüş. Boyutları değiştirerek her yaşa göre örebilirsiniz. İsterseniz uzunluğunu biraz artırıp yada aynı bırakıp 6 – 9 yaş içinde kullanabilirsiniz. Atkının önce orta kısmını örüyoruz. Daha sonra kenar kısmını örüyoruz. Hadi şimdi kenar oyalı kolay atkı yapılışı için şemayı görelim.

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 1

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler ise sık iğne anlamına geliyor. 20 cm ebat için 2,5 mm tığla 31 zincir çekerek başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa kadar örüyoruz. Daha sonra kenar oyalarını örüyoruz.

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 4

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 7

Çok güzel çok şık duruyor.

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 2

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 3

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 6

Kenar Oyalı Kolay Atkı Yapılışı 5

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/3082

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler