Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Fular Modelleri Anlatımlı

Şemalı anlatımlı örgü fular modelleri anlatımlı zarif bir örnek yapılışı hazırladık. Bu örneği sadece örgü fular modelleri olarak düşünmeyin. Yelek modellerinde, şal modellerinde, boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü fular modelleri anlatımlı örneği nasıl yapılır tüm ayrıntıları ile sizlere anlatacağız. Sizde zorlanmadan örebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz.

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı

Örgü fular modelleri anlatımlı örneğe sözü fazla uzatmadan hemen şema ile başlayalım. Şemanın altında ise anlatımını bulacaksınız. Bu fular için 50 gramlık pamuklu ipliklerden 3 top gidiyor. Farklı ölçülerde örerseniz ve farklı ipler kullanırsanız ip miktarı değişecektir. 3,5 – 4 mm tığlar kullanabilirsiniz.

Örgü Fular Modelleri Anlatımlı

37 zincir çekerek başlayalım. 2. zincire sık iğne ile batalım. 1. turu 5 zincir çek 4. zincire sık iğne ile bat şeklinde tamamlayalım. 2. tura geldiğimizde 7 zincir çekip ilk yuvaya sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip 2. yuvaya aynı yere 7 trabtan yapalım. Tekrar 2 zincir çekip 3. yuvaya sık iğne ile batalım. 5 zincir çekelim. İlk yuvaya sık iğne ile batalım… Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim. 3. tura geldiğimizde 1 zincir çekip trabzan ozerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekelim. Trabzanlar üzerine gelerek 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve son battığımız trabzandan başlayarak 4 trabzan daha yapalım. 2 zincir çekip sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekelim ve bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim. 4.turda 5 zincir çekip dönelim. 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 5 zincir çekip bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

Bu şekilde istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Kenar için ise aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Örgü Fular Modelleri Anlatımlı 1

Ve ortaya çıkan sonuç. Mükemmel.

Örgü Fular Modelleri Anlatımlı 3

Örgü Fular Modelleri Anlatımlı 2

Kaynak : http://www.yuli.co.za/index.php/2015/07/21/thank-you-scarf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler