Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Etol Modelleri

Şiş örgü modelleri gibi duruyor ama tığ işi ile örülmüş bir etol modelleri. Yeni etol modelleri yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Laleli çok güzel bir model. Bu şık örneği ilk gördüğümde şiş ile örülmüş sandım. Sonra incelediğimde tığ işi ile yapıldığını gördüm. Resimde şiş gibi duruyor. Sondaki dilimleri begonvil şal yapılışında olduğu gibi duruyor. Sanırım o yüzden şiş sandım. Çeyizli şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde sizlere abiye etol örgü modellerinden bahsetmiştik. Güllü çok şık bir örnekti. Örgü gül yapımından ve örgü çiçek modellerinden oluşan bir etol. Aynı örneği farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Şal modellerinde kullanılan uygun örnekler, lif modellerinde, yelek modellerinde de kullanılıyor. Battaniye modellerinde kullanılıyor. Sizde öyle yapabilirsiniz. Uygun olan modelleri birçok modelde kullanabilirsiniz.

Etol Şal Yapımı

Yeni etol modellerinden laleli çok güzle bir örnek. Tığ işi örgü modelleri sevenler bu modeli çok beğenecekler. Şimdi önce bu güzel örneğin şemasını görelim.

Yeni Etol Modelleri 3

Yeni Etol Modelleri 2

Yeni Etol Modelleri 1

Örnekteki şal pamuklu iplikle örülmüş bir model. 29 x 83 x 168  cm ebatlarında bir şal. Şemanın üst kısmını örüyoruz önce. Zincir çekerek başlıyoruz. Şemada daireler zinciri, + lar sık iğneyi, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Üst şemayı bitirdikten sonra 2. şemaya geçiyoruz. Şalı örüp bitirdiğimizde muhteşem bir model ortaya çıkıyor. Hadi hemen ip ve tığı hazırlayıp bu güzel şalı örelim.

Yeni Etol Modelleri

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4718774/post409236991/?aid_refresh=yes

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler