Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı

Örgü şal modellerinden büyük küçük herkes için örülecek şallardan bir anlatım hazırladık. Çocuklarınıza, genç kızlarınıza, yetişkinlere örebilirsiniz. Zikzak örgü modellerini genelde bebek battaniyesinde kullanıyoruz. Örgü boyunluk modelleri, örgü şal modelleri olarak kullanacağız. Dalgalı örgü şal yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz  çocuklarımızda kullanabileceğimiz şallardan, boyunluklardan bahsedelim. Çocuk boyunluk modelleri olarak şiş örgü örnekleri veya tığ işi örgü modellerinden modeller tasarlayabilirsiniz. Örgü motifli yaka yapılışı paylaşmıştık. Atkı veya yine çok şık yaka olarak kullanabilirsiniz. Çocuk şal modelleri yapılışı çok hoşunuza gidecek kolayca öreceğiniz modellerden. Üstelik bu modeli evde kalan iplerle örebilirsiniz. Zincir şal modellerini de kolayca örebilirsiniz. İsterseniz bu modelin içinden ip geçirerek ekose görüntüsü verebilirsiniz. Gelelim şimdi dalgalı örgü şal yapılışına.

Dalgalı Şal Nasıl Örülür?

Genelde bebek battaniyesinde kullandığımız bir örnek. Zikzak örgü modelleriyle battaniyeler ördük. Birde bu modelde yarım ipler, parça ipler kullanıyoruz. Şalda da öyle yapabilirsiniz. Yine zincir sayısını ayarlayarak boyunluk, baktüs veya omuz şalı olarak örebiliriz.

5 mm tığla ve bu tığa uygun iplerle örülmüş harika bir şal. Büyük şalın ölçüleri uzun kenar 220 cm, ucu 85 cm. Küçük şalın boyutları ise uzun kenar 107 , uç kısmı 45 cm. Sizde istediğiniz boyutta örebilirsiniz. Büyük için 348 zincir, küçük için 180 zincir ile başlıyoruz. Aşağıdaki görsellerde olduğu gibi kaydırarak, küçülterek örüyoruz.

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 5

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 5

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 7

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 8

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 9

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 9

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 9

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 12

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 13

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 2

Şal çok güzel görünüyor. İstediğiniz renk düzeninde kolayca örebilirsiniz. Şimdi dalgalı örgü şal yapılışının son haline bakalım.

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 1

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 4

Dalgalı Örgü Şal Yapılışı 3

Kaynak : https://atty-s.com/2019/12/serape-ripple-crochet-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler