Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Pelerin Modelleri Yapılışı

Tığ işi pelerin modelleri tarifi hazırladık. Örgü pelerin modelleri yapılışı severek öreceğiniz örneklerden. Kolay örgü modellerinden. Örgü panço olarak değişik modellerin tarifinden bahsettik. Örgü pelerin modelleri yapılışı da yine yeni ve değişik örneklerden. Model çok güzel. İsterseniz örneği örgü yelek modelleri, hırkalar gibi değişik modellerde de kullanabiliriz. 2 parçadan üçgen panço modeli yapılışı paylaşmıştık. Şal olarak ördüğümüz parçaları birleştirerek harika yepyeni panço örmüştük. Örgü anlatımlı panço modelleri için çeşitli ipler kullanabiliriz. Batik ipler, uzun renk geçişli ipler, evde kalan parça iplerle pelerini örebiliriz. Yünlü, akrilik, pamuklu gibi birçok ipte kullanabiliriz. Sevdiğimiz iplerle örgü pelerin tarifine geçelim.

Tığ İşi Pelerin Nasıl Örülür?

Genç kızların çok seveceği bir panço. Kenarını püsküllerle süslüyoruz. Kızlarımız süsleme konusunda nasıl istiyorsa öyle yapabiliriz. Kızlarımızın sevdiği renklerle pançolar, pelerinler örebiliriz. Modeldeki pelerin için 215 zincir çekerek başlıyoruz. Ölçüler 29 x 122 cm civarında. 6 mm tığ kullanıyoruz. 6 mm tığlara uygun iplerle pelerini örebiliriz. Pelerinin alt kısmına danteller, fistolar dikebiliriz. Seçtiğimiz ip ile uyumlu renklerde danteller, fistolar çok güzel olur. Bu sezon fistolar çok moda. Makrome düğüm teknikleri ile püsküllere güzel düğümler atabiliriz. Böylelikle tığ örgülerimizle makromeyi birleştirmiş oluruz.

Örgü Pelerin Modelleri Yapılışı

Pelerin için yukarıdaki şemayı kullanacağız. Örneğimizi etol şal modellerinde kullanabiliriz. Fular yapımında, saç bandı yapımında kullanabiliriz. Böylece 1 örnek ile birçok tasarım oluşturabiliriz. Tek bir modele bağlı kalmamış oluruz.

Örgü Pelerin Modelleri Yapılışı 1

Örgü Pelerin Modelleri Yapılışı 2

Çok güzel görünüyor değil mi. Üstelik örmesi de çok kolay. Örgü pelerin modelleri yapılışı için videolu anlatımı izleyelim.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-catskills-cape/RHC0107-025362M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler