Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı

Bugün şık şal modellerinden devam ediyoruz. Yine güzel tığ işi şal modeli daha. Kolay , zarif ve güzel. Çeyizlik şal modelleri arasına ekleyebilirsiniz. Ebruli ipliklerle kendini daha güzel göstermiş bir örgü modeli. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda rahatlıkla yapabilirler. Kalın iplikle de ince iplikle de örebilirsiniz. Sadece bu modeli şal olarak düşünmeyin örgü yelek modeli olarak da düşünebilirsiniz. Çeyizlik yelek modelleri yapabilirsiniz.

Kış Çiçekleri Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Modele 9 + 3 zincir çekere başlayabilirsiniz. Ben uzun bir zincir çektim. 192 zincir çekerek başladım. Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Hemen altında anlatımı bulacaksınız.

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 3

1.tur : Zincir çektikten sonra 5. zincir üzerinden devam ederek 2 trabzan yapalım. 5 zincir çekip 4. zincir üzerine gelip 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ettirelim.

2.tur : 5 zincir çekelim. İlk yuva içine tığa 2 kep ip dolayarak 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekip aynı yere aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya geçip tığa 2 kez ip dolayalım ve 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ettirelim.

3.tur : 4 zincir çekelim. İlk yuvanın içine 6 trabzan yapalım. 5 zincir çekip diğer yuvaya geçelim ve yine 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Modeli yapılışı bu kadar arkadaşlar. 2 ve 3. turun tekrarını yaparak istediğiniz uzunluğa gelene kadar ilerliyorsunuz. Şal bittiğinde son olarak püskül ekleyip bitiriyoruz. Çok şık görünüyor.

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 4

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 5

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 2

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı

Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 1

Kaynak:  http://ned.vicarno.com/2016/01/gratis-haakpatroon-fairy-winterbloemen-shawl-2/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Kış Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı”
  1. MIRIAN SUBIRATS dedi ki:

    belloooooooooooooo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler