Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Omuz Şalı Yapılışı

Örgü boyunluk modelleri, örgü şal modelleri gibi kullanacağımız fıstıklı kolay örgülerden bahsedeceğiz bugün. Örgüye yeni başlayanlar, kendine yeni modeller arayanlar için tığla ördüğümüz kolay modelle işe başlayabilirsiniz. Kelebek omuz şal yapılışı çok severek kullanacağımız aksesuarlardan biri. Örgüleri kışın da yazın da kullanmayı çok seviyoruz. Yazlık örgü modelleri, kışın kullanabileceğimiz örgü modellerinde en güzel örnekleri araştırıp buluyor kendimiz için kızlarımız, oğullarımız, eşimiz için örüyoruz. En güzel modellere mimuu.comdan ulaşıyoruz. Kelebek omuz şalı yapılışı gibi modeller örmek istiyorsanız şiş örgü örneklerini, tığ işinden beğendiğiniz örnekleri de kullanabilirsiniz. Her renkle çekinmeden örebileceğimiz örgü modelleri ve yapılışlarından. Yeni model hem boyunluk hem de şal gibi kullanacağımız örgünün anlatımına geçelim.

Kelebek Omuz Şalı Nasıl Örülür?

Aslındı bildiğimiz tığ işi tekniklerden oluşuyor. Fıstıklar, çapraz fıstıklar, popcornlar, V trabzanlar, trabzanlar gibi örnekleri kullanarak kelebek omuz şalı yapılışını örebilirsiniz. Şalın boyutlarını hesaplamak için önce omuz bölgesinin çevresini ölçüp not alıyoruz. Sonra göğüs bölgesini ölçüyoruz not alıyoruz. Geniş olan kısmı ölçü olarak alıyoruz. Model 3 ve katlarından oluşuyor. Zincir sayısını ise buna göre belirliyoruz. Zinciri halka haline getiriyoruz ve videoda olduğu gibi örüyoruz.

Kelebek Omuz Şalı Yapılışı

Kelebek omuz şalı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Şalda 4,5 – 5 mm kullanıyoruz. Modelin detaylı anlatımı videoda yer alıyor. Hadi izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler