Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Hiç eskimeyen modellerden biri daha. Örümcek örgü modeli. Geçtiğimiz günlerde bir araştırma yaparken klasiklerden biri olan örümcek modelinin yapılışını gördüm. Unutanlar, yapmak isteyenler ve tekrar örmek isteyenle hatırlatmak için paylaşmak istedim.  Biz örümcek modeli olarak biliyoruz ama farklı isimleri de mevcut. Mesela aşk düğümü, aşıklar düğümü, gerçek aşıklar düğümü ve Süleymanın düğümü olarak da adlandırılıyor. Ben ilk defa duydum. Belki daha önce duyanlarınız vardır. Örümcek örgüsünün yapılışı bittikten sonra çok zarif, çok hafif bir görüntüsü oluyor. Örümcek örgü şal, örümcek örgü bluz  ve hatta birçok şey örebilirsiniz. Benim turuncu renkli penye ipten örümcek bluzum var ve çok severek giyiyorum. Bir kermesten almıştım yıllar önce.

Örümcek Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Örümcek Örgü Şal Modeli

Eğer fular yapacaksak veya şal, istediğimiz sayıda zincir çekerek başlayalım. Dönelim ve 3 zincir çekelim. Daha sonra uzun olacak şekilde bir zincir çekelim. Çektiğimiz uzun zincirin içinden batarak sık iğne yapalım. Böylece ilk örümceğimizi oluşturmuş oluyoruz. Şimdi bu örümceği 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bir örümcek daha yapalım. Zinciri gevşek olarak yani uzun olarak örüyoruz. İçine sık iğne ile batıyoruz. 4. zincir üzerine trabzanla batıyoruz. Aynı yere 2 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar örümcek yapıp aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam ediyoruz.

2.turda ise yine örümcek yaparak başlıyoruz. Hemen bir örümcek daha yapıyoruz. Trabzan olarak yaptığımız kısmın üzerine sık iğne ile batıyoruz. 5 sık iğne yapıp 2 örümcek yapıp sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde iki turu tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örebilirsiniz.

Örümcek modeli şalın örgü şemasını aşağıda bulabilirsiniz.

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 3

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 4

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 5

Ve bittiğinde ;

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 6

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 1

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı 2

Videolu Örümcek Örgü Yapılışı

Ve örümcek örgü modeli videolu anlatım ;

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler