Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı

Firkete örgü modelleri ile birçok model yapabiliriz. Firkete havlu kenarı örnekleri , firkete yelek modelleri, firkete örgü bebek battaniyesi yapılışı , şal modelleri ve daha birçok örgü. Firketeden bileklik modelleri ,  oya modelleri yapabilirsiniz. Her bir saydığımız örneğe uygun yapılışı olan modelleri sitemizde bulabilirsiniz. Oya örnekleri olarak hem tığ işi , hem iğne oyasından yapılışı olan güzel bir model paylaşmıştık. Firkete oyası yapımı videolu olarak hazırlamıştık. Tığ ile örülen güzel bir modeldi. Yine iğne oyasından çok şık bir modelin yapılışını hazırlamıştık. Çiçek yapmıştık. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız iğne oyası ile firkete çiçek modeli yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Firkete Dikdörtgen Şal Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz  ipimiz, tığımız ve firketemiz. Önce firkete işi nasıl yapılır resimli olarak görelim. Adım adım firkete  yapılışını görelim.

Bu şekilde örerek istediğimiz uzunlukta şerit elde ediyoruz.

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 2

Aynı uzunlukta 3 şerit daha örelim.

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı

Şeritlerimiz hazır artık şalı örmeye başlayabiliriz. Önce şalda ilmekleri nasıl toplayacağımızı gösteren şemayı görelim.

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 18

Şimdi 3 ilmeği topluyoruz 1 sık iğne yapıyoruz. 6 zincir çekiyoruz tekrar 3 ilmeği topluyoruz. 1 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde 5 yaprak daha yapıyoruz.Toplamda 7 yapraklı bir çiçek oldu. Devam ederek tek seferde 22 ilmeği toplayıp sık iğne ile birleştiriyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz. Aynı işlemin tam tersini ilmeklerin diğer tarafına yapıyoruz. Toplatığımız kısımları 3 erli olarak alıyoruz. Aldığımız kısımları topluyoruz. Şimdi yapılışını resimli olarak görelim.

İlk motifi bu şekilde bitiriyoruz. 2. motifi ( uzun şeridi yaparken ) ilk ile alt kısmı örerken birleştirmeyi unutmuyoruz.

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 11

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 16

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 8

Firkete Şal Yapımı Firkete Şal Modelleri Anlatımlı 15

Kaynak : http://domihobby.ru/735-vyazanie-na-vilke-palantina.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler