Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstık Örgü Şal Atkı Nasıl Yapılır?

Havalar ısındı atkılar rafa kaldırıldı. Ama örgü şal modelleri hala kullanılmakta. Çok şık ve oldukça kolay bir şal modelinden bahsetmek istiyorum sizlere. Atkı olarak da kullanabilirsiniz. Başka bir ismi de popcorn örgü modeli olarak geçiyor. Yine şal olarak kullanabileceğiniz farklı bir örgü modeli de kuş gözü örgü modeli nasıl yapılır anlatımını hazırlamıştık. Şal olarak çok güzel duracak modellerden. Çok şık ve farklı bir ajurlu örgü modeli.

Fıstık Örgü Şal Atkı Yapılışı

Fıstık Örgü Atkı Yapımı 13

İster tek renk ister iki renkli ister ebruli iplerden örebilirsiniz. Pamuklu ipliklerle, angora ipliklerle örebilirsiniz. Evde kalan ipliklerinizi değerlendirebilirsiniz. Aldığınız ipe uygun tığ ile örebilirsiniz.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 4 zincir çekip dönelim ve hemen yanındaki zincire tığa ilmek dolayarak batalım. Tekrar tığa ilmek alalım ve zincir uzunluğunda ipi çekelim. Aynı şekilde 6 kez daha ilmek dolayarak örelim. İlk fıstığımız tamam. 4 zincir çekip 5.zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 4 zincir çekelim. ve 5. zincir üzerine bir fıstık daha yapalım. 8 li olacak. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim. Fıstık yaparak bitiriyoruz.

3.tur : 1 zincir çekip dönüyoruz. Hemen fıstığın üzerine sık iğne ile batıyoruz. Daha sonra 4 zincir çekip bir önceki turda sık iğne ile battığımız yere 8 li fıstık yapıyoruz. 4 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız fıstık üzerine sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz.

Model 2 ve 3. turların tekrarından oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. Şemadan takip etmek isteyenler için aşağıda verilmiştir.

Fıstık Örgü Atkı Yapımı 4

Ve şal bittiğinde ortaya çıkan görüntü . Çok şık öyle değil mi.

Fıstık Örgü Atkı Yapımı 3

Fıstık Örgü Atkı Yapımı 2

Fıstık Örgü Atkı Yapımı 1

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/sharf-snud-palantin/sharf-kryuchkom-iz-shishechek

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler