Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuş Gözü Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Kolay ve bir o kadar şık örgü modeli paylaşmak istiyorum sizlere. Kuş gözü örgü modeli. Öreceğiniz bluz modellerine, yelek modellerine çok yakışacak. Çok kolay bir model. Ajurlu şal modelleri olarak da yapabilirsiniz.

Kuş Gözü Örgü Modeli Yapılışı

Şişe ilmek atarak başlayalım. 4 ün katları olacak şekilde. Daha sonra ;

1.tur :   2 ilmek birlikte düz olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. Tekrar iki ilmeği birlikte düz olarak örelim.   Sonra tekrar 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 kez şişe ip dolayalım. Ve iki ilmeği birlikte örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

2. tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. 2 kez doladığımız ipin ilk ilmeğini düz olarak örelim. Ve ilk kısmı şişten çıkartalım ördükten sonra. İkinci kısmı ise ters olarak örelim ve ördükten sonra şişten çıkartalım. Daha sonra iki ilmek düz örelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3. tur : İlk iki ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 kez ip dolayalım. 2 ilmek birlikte örelim. Tekrar 2 ilmek birlikte örelim. 2 kez ip dolayıp 2 ilmek birlikte örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : 3 ilmeği düz olarak örelim. Doladığımız kısma geldik tekrar. İlk ilmeği düz olarak ikincisini ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Bu dört turu tekrar ederek istediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz. Şiş örgü şal modellerinde de güzel duracaktır.

Kaynak : http://www.theweeklystitch.com/2014/01/birds-eye.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler