Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Batik İple Motif Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinden çiçek desenli çok güzel bir motifin yapılışını hazırladık. Birçok örgünüzde kullanacağınız motiflerden. Bebek battaniyesi örebilirsiniz. Örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri, örgü runner modelleri, örgü paspaslar, örgü şal modelleri örebilirsiniz. Motifimizi batik iple örüyoruz fakat tek renk iplerle de örebilirsiniz.

Batik desenlerini daha çok kumaşlar üzerinde boyalarla uyguluyorduk. Ozon kullanarak renkli kumaşlara desen yapıyorduk. Şimdi örgülerimizde batik ipleri seçerek en güzel örgü modellerini örüyoruz. Mesela batik iple örgü modeli yapılışı battaniye veya farklı modellerin tasarımında kullanacağınız örneklerden. Alize batik iplerle şal modelleri örmüştük. Sizde aynı desenle çok güzel şallar örebilirsiniz. Burada tüm örgü modellerinden bahsetmek çok zor. Bir tıkla hepsine ulaşabilir hobi dünyasına ait paylaşımlarımızı inceleyebilirsiniz. Batik iple motif nasıl örülür merak ediyorsunuz değil mi. O halde hemen tarife geçelim.

Batik İple Tığ İşi Motif Yapılışı

Batik ip ve ara renk tek renk iple motiflerimizi örüyoruz. Bu modelde sadece batik ipleri değil tek renk ipleri de kullanarak örebiliriz. Mesela yukarıda neler örebiliriz saydık. Ne örmeye karar verdikten sonra ip seçimini de yapabiliriz. O zaman renk seçmek daha kolay olacaktır.

Batik İple Motif Nasıl Örülür?

Örümcek ağını andıran çok güzel bir motif. Çiçek desenli. Kırmızılar, siyahlar, yeşiller, sarılar… Birçok renkle motifi örebilirsiniz. Eğer hazırsanız hemen altta bulunan videoya geçip batik iple motif nasıl örülür öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler