Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı

Şahane bir tarif daha hazırladık. Bolero yelek yapımı anlatımlı. Çok kolay bir örnek. Beğendiğiniz tığ işi örgülerle yapabiliriz. 2 parçadan yeleği örüp tamamlıyoruz. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Modelin yapılışı hem resimli hem de videolu olarak hazırlandı. Önden düğmeli bolero yelek modellerini çok beğeneceksiniz. Bugüne kadar tığ veya şişle örülmüş çok örgü yelek modellerinden bahsettik. En kolayları herhalde bugün bahsedeceğimiz modeldir. Anlatımlı bolero yapımı için yazlık ipler seçebilirsiniz. Kış için de yünlü ipler seçerek yaz kış kullanabilirsiniz. Kolay örgü bolero yapılışı parçaların uzunlukları ayarlanarak daha küçük çocuklar içinde örülebilir. Uzun şeritler yerine motifli şeritler de hazırlanarak boleronun temel taşları oluşturulabilir. Motifli bolero yapımı bu modelde çok güzel duracaktır. Bolero yelek örneği için detaylara geçiyoruz.

Örgü Bolero Yelek Yapımı

2 parçanın farklı şekilde birleşiminden oluşan önden düğmeli çok şık çok kolay bolero. Kafeslerle, trabzanlarla örüyoruz şeritlerimizi. Daha sonra boleroya çevirip yaz kış kullanıyoruz. Tığ işinin temel tekniklerinden zincir, trabzan kullanarak örgüyü örüyor sonrasında dikerek yeleğe dönüştürüyoruz. Eğer bu modeli yani örneği beğenmezseniz farklı tığ işi örneklerle şeritleri hazırlayıp yeleği tamamlayabilirsiniz.

3 mm tığ, pamuklu iplik, dikiş iğnesi, makas, işaretleyici kullanacağız. 2 adet ahşap düğme kullanacağız. Bolero için hazırlayacağımız şeritlerin boyu bizim boyumuza göre değişecektir. Modelde 66 cm uzunluğunda, 20 cm genişliğinde 2 parça örülüyor.

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 7

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 3

SM beden için 100 zincir, L beden için 110 zincir, XL beden için 120, XXL beden için 125 zincir çekerek başlanmış. İlk beden için 20, diğer bedenler için sırasıyla 25, 30, 35 cm genişliğinde parçalar öreceğiz. Aşağıdaki gibi dikeceğiz.

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 11

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 4

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 13

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 1

Sıra geldi yeleğimizin nasıl durduğunu görmeye.

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 12

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 6

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 10

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 9

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 8

Bolero Yelek Yapımı Anlatımlı 2

Sıra geldi bolero yelek yapımı anlatımlı modelin videosunu izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.jennyandteddy.com/easy-as-pie-bolero-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler