Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Bolero Yapımı

Motifli örgülerle kolay bolero modelleri örüyoruz. Dilerseniz bu motifi daha farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde, yazlık battaniye, hırka olarak örüp kullanabilirsiniz. Motif güzel bir motif. Birçok yerde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde de çok şık durur. Sizlere anlatımlı olarak paylaştığımız yazlık örgü modellerinden birçok örneğimiz var. Bolerolarımız var. Merserize şişle örgü bolero yapılışı  şişle yapılan şık bir örnek. Mevsimlik olarak kullanabileceğiniz hırkalar da var anlatımlı olarak. Mesela güzel örneklerden biri örgü dantel ceket modeli. Kendiniz için veya genç kızlarınız için hemen örebilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Motifli Örgü Bolero Nasıl Yapılır?

Anlatımlı bolero yapımı için çok şık bir motif kullanıyoruz. Birazdan motifin şemasını vereceğiz sizlere. Her turda renk değiştirerek ve ana renk olarak beyazı kullanarak çok şık hırkalara örebilirsiniz. Kare bir parça örüp tişörtün üzerine dikebilirsiniz. Eminim çok şık duracaktır. Şimdi anlatımlı bolero yapımı için kullanılan örneğin şemasını görelim.

Anlatımlı Bolero Yapımı 2

Anlatımlı Bolero Yapımı 3

Şemada daire zinciri, siyah nokta ilmek kaydırmayı, T harfine benzer uzun çizgi trabzanı, diğer sembol ise tekli trabzanı temsil ediyor. 10 tane motiften bir bolero örüyoruz. Motif sayıları her bedene göre değişiklik gösterebilir. Pamuklu iplerle bu güzel örneği örebilirsiniz.

Anlatımlı Bolero Yapımı 7

Motifleri birbirine aşağıdaki gibi ekliyoruz. Sırt kısmı için 6 motif, ön kısımlar için 2 şer motif ekliyoruz. Sonra 2. resimde gördüğünüz mor çizgili kısımlardan motifleri birbirine dikerek birleştiriyoruz.

Anlatımlı Bolero Yapımı 1

Anlatımlı Bolero Yapımı

Ve şık bir bolero ortaya çıkıyor.

Anlatımlı Bolero Yapımı 4

Anlatımlı Bolero Yapımı 5

Anlatımlı Bolero Yapımı 6

Ve şimdi de boleronun nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.tejiendoperu.com/crochet/bolero-con-10-grannys/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler