Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı

Yelek örgü modelleri yapılışından sizlere çok güzel ve kolay bir model yapılışı hazırladık. Dikdörtgen şal modellerinde kullandığımız modelden yelek modelleri uyarlaması. Sizde beğendiğiniz şallarla yelekler örebilirsiniz. Yelek örgü modellerinden çok güzel ilk defa bizde gördüğünüz modellere yer vermeye dikkat ediyoruz. Bu örneği veya benzerini daha önce görmüş olabilirsiniz. Ama yeleğe dönüşmüş halini ilk defa bizde görüyorsunuz. Örgülü yelek modelleri için batik ipler kullanabilirsiniz. Ve kenar oyası için uyumlu renkleri seçebilirsiniz. Tek renk iplerle de çok güzel olacak bir yelek. Yelek örgü modelleri yapılışı için ipleri ve tığları hazırlayalım ve örmeye başlayalım.

Bayan Örgü Yelek Modelleri

3,5 mm tığ ile ördüğümüz bir yelek. Yelek örgü modelleri yapılışı için 3,5 mm tığ ile uyumlu ipleri seçebilirsiniz. 68 cm uzunluğunda yelek. Ölçüleri kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Yeleği kol boşluğu bırakarak 2 parça halinde örüyoruz ve kenar oyası ile birleştiriyoruz. Yelek örgü modelleri yapılışı için şemalarımızı inceleyelim.

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 14

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 15

Şemalar bu şekilde. Fıstıklı trabanlı bir model. Zincirlerle örüyoruz. Dilerseniz aynı şemayı etol şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yeleğin uzunluğunu istediğiniz gibi zincir sayısı ile belirleyebilirsiniz. Uzun yelek modelleri olarak örüldüğünde de harika duracaktır. Turuncu ve yeşil tonlarında harika bir örnek.

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 13

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 12

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 11

Kısaca yeleğimizin yapılışı ile ilgili resimlerde gördük. Kolay ve değişik bir yelek. Şimdi de yelek örgü modelleri yapılışı bittiğinde nasıl durduğuna yakından bakalım. Çok beğeneceksiniz.

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 6

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 7

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 5

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 8

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 2

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 3

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 4

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 10

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 9

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı 1

Yelek Örgü Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler