Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Yelek modellerinden çok güzel bir örnek. Burgulu Çanakkale örgü modeli, kaynanana öremez gelin giyemez örneğinden şahane bir yelek. Örneğin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaştık. Araya istediğiniz modeli kurarak ve örneği istediğiniz sıklıkta yerleştirerek yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Yakalarda, etek uçlarında, kol kısımlarında pirinç örgü modeli kullanılmış. Pirinç örgü nasıl yapılır yine videolu olarak bulabilirsiniz.  Yelek örneklerini illa angora iplerle öreceksiniz diye bir kural yok. Farklı kalınlıklarda iplerle ördüğünüzde de çok güzel durduğunu birazdan göreceksiniz. Sizlerden ilmek sayısı kaç olmalı, ne kadar başlamalıyız diye çok soru alıyoruz. Bu tarz sorulara cevap veremiyoruz. Her yaşa göre her beden farklı olacağı için. Tabi ilmek sayısını kullanılan ip çeşidi de çok etkiliyor. Yeleklerde çok sorulan sorulardan biride kol kesimi. Dilerseniz daha önce paylaştığımız yelekte kol kesimi nasıl yapılır inceleyip aynı tekniği uygulayabilirsiniz. Şiş örgü yelek modellerinde yelken örgü modeli anlatımlı örnekte çok güzel duruyor.

Yelek Örneği Modelleri

Yeleğin tamamı değil ama yelekte kullanılan örneğin nasıl yapıldığının tamamını videolu olarak bulabilirsiniz. Video izleyemiyorum diyorsanız önceki yazılar arasından aynı modelin yazılı yapılışını da bulabilirsiniz. Örgü yelek modelleri anlatımlı tarifte kullanılan örnek kaynanana öremez gelin giyemez modeli. Burgulu Çanakkale, Çanakkale burgusu olarak da geçiyor ismi.

Yeleğin kendi bedeninize göre ördüğünüzde nasıl durduğuna bakalım.

Çok güzel duruyor değil mi. Krem rengi ile, açık gri ile de çok güzel duruyor yelek. Şimdi yeleğin güzel fotoğraflarını videolu görelim. Hemen altında da modelin nasıl yapıldığını videolu görebilirsiniz. Ve aynı zamanda pirinç örgü yapılışını da.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler