Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bolero Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden yepyeni bir tarif daha. Tığ işi bolero yelek yapılışı. Tığ işi örgü ile ördüğümüz yelek modelini çeşitli boylarda örebilirsiniz. Bolero yelek modelleri, uzun yelek modelleri olarak da örebilirsiniz. Hatta yelekte kol eklemesi yaparak örgü salaş hırka modellerine çevirebilirsiniz. O şekilde de çok hoş olacak yeni bir model olacak. Tığla yazlık örgü yelek yapılışı elbise, pantolon, etek gibi birçok kıyafetinizle kullanabilirsiniz. Yelek çok güzel ve örmesi kolay modellerden. Yaz ve kış  için çeşitli iplerle örebilir yaz kış kullanabilirsiniz. Bolero yelek modellerinden daha önce paylaştığımız bir örneğimiz daha var. Detaylarına motifli bolero yelek yapılışından ulaşabilirsiniz. Dantel motifli yelek yapılışı çok beğeneceğimiz hepimizin rahatlıkla öreceği örneklerden. Şimdi nasıl örüldüğünü izlemeye geçelim. Tığ işi bolero yelek yapılışının nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Bolero Yelek Modeli Yapılışı

Tığ işi ile su taşı örneğiyle ördüğümüz kolay bir yelek. Yeleği her bedene rahatlıkla uyarlayarak örebiliriz. Her bedene her yaşa göre kolayca örebiliriz. Yazlık örgü modelleri olarak yazlık iplerle örebiliriz. Kış için yünlü ipler, batik iplerle örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlarda videodan takip ederek örebilir. Benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

Tığ İşi Bolero Yelek Yapılışı 3

Tığ İşi Bolero Yelek Yapılışı 4

Tığ İşi Bolero Yelek Yapılışı 2

Tığ İşi Bolero Yelek Yapılışı 1

Şimdi baştan sona anlatımıyla tığ işi bolero yelek yapılışını izleyerek örme vakti geldi. Hep birlikte iplerimizi ayarlayıp örgüyü örmeye başlayalım. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://interunet.com/crochet-bolero-jacket

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler