Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Yelek Modeli

Harika bir örnek daha. Şal modellerinde, lif modellerinde de kullanabileceğiniz bir örnek. Bugün yelek modelleri olarak nasıl yapıldığını paylaşacağız. Angora ipler ve onlara uygun tığlarla örebilirsiniz. Ben angora ile ördüğüm bir şalı 2.5 mm tığ ile örmüştüm. Sizlerde dilerseniz daha büyük mm tığlarla örebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Yelek modellerinde özellikle çeyiz için örülecekse angora ipler kullanılıyor. Şiş örgü yelek örnekleri, tığ işi yelekler fark etmiyor. Genelde angora ipler kullanılıyor. Angoraların renkleri ve çeşitleri var. Simli ve pullu olarak üretilen ipleri de uygun olan modellerde kullanabilirsiniz. Fıstıklı çiçek örgü yelek modeli, çeyizlik yelek modeli ve daha bunun gibi birçok örneğe bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Alize Yün Örgü Yelek Modelleri

Sadece çeyizlik yelek modelleri olarak değil anne yelek modelleri olarak da yapabilirsiniz. Angora yerine farklı ipler kullanabilirsiniz.  İster kendinize, ister annenize isterseniz de çeyizlere örebilirsiniz. Trabzan ve fıstıkların harika uyumu olan bu güzel yelek modelimizin yapımını sizlere videolu olarak hazırladık. Modelimize gerekli malzemeler beş numara tığ ve angora ip. Zemine su taşı ile başlayıp ikinci sırada modelimizi kuruyoruz. Bir sıra fıstık bir sıra trabzan olarak ilerleyen modelimiz hem kolay örülüyor hem de şık görünüyor. Dilerseniz örneği trabzanlı bir zemine de uygulayabilirsiniz. Modelimizi ama benim gönlüm su taşı olandan yana çünkü daha şık geldi gözüme.

ÇEYİZLİK YELEK MODELİ

ÇEYİZLİK YELEK MODELİ 1

Videoda hem trabzanlı zeminde hemde su taşı zeminde yapılmış örneği görebilirsiniz. Şimdi anlatımlı video ile sizi baş başa bırakalım. Keyifli örgüler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler