Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ponponlu Yelek Yapılışı

Sizlere örgülerinizde fikir verecek harika bir yelek modelleri örneği. Benzer şekilde daha önce hırka modelleri örmüştük. Daha doğrusu fikir olarak paylaşmıştık. Aynı şekilde yapıyoruz. Tıpkı püsküllü hırka modelinde olduğu gibi. Bu kez püskül yapımında kullandığımız ipler farklı. Tığ işinden kafes örüyoruz. Veya şiş örgü modelinden düz örgü örüyoruz. Belli aralıklarla ajurlar yapıyoruz. Ajur yaptığımız kısımlara şal modelleri kenarına püskül takar gibi ipleri takıyoruz. Yapılışı oldukça basit. Ben çok beğendim. Hemen kızıma örmek istiyorum. Önce ponponlu, fıstıklı ip almam lazım. Tabi örerken anneanneden de yardım alacağız. Çünkü ben örgüye çok vakit ayıramıyorum. Çok seviyorum örgü örmeyi ama yoğunluktan örgülerim çok yavaş ilerliyor. Yeni örgü modelleri ve yapılışlarında norveç örgü hırka modeli var. Çok güzel bir hırka. Kolay ve duruşu çok şık. Ponponlu yelek yapılışına geçelim mi.

Ponponlu Yelek Nasıl Yapılır?

Ponponlu ip, fıstıklı iplerle yapılan çok güzel bir yelek. Ponponlu yelek yapılışı maalesef ayrıntılı bir şekilde yok. Ama sizlere anladığım kadarıyla bahsetmeye çalışacağım. Yapılışı oldukça kolay. Örmek istediğiniz bedene göre zincir çekiyorsunuz. Su taşı modelinden veya düz kafes modelinden kendinize yelek örüyorsunuz. Veya başka birine. Yeleği bitirdikten sonra istediğiniz uzunlukta ponpon şeritlerle veya ponpon ipler kesiyorsunuz ve püskül takar gibi ipleri takıyoruz. Ve ortaya çok şık bir yelek çıkıyor.

Şimdi yeleği anlattığımız şekilde ördüğümüzde nasıl bir modele dönüşüyor görelim. Yakından çekilmiş fotoğraflarla nasıl örüldüğünü görebilirsiniz.

Kaynak : https://stylelovely.com/mytenida/2016/06/two-colours

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler