Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı

Yepyeni bir örnek daha. İki dikdörtgenli yelek yapılışı. Tarifini adım adım fotoğraflarla hazırladık. Ve tabi videosu da mevcut. Çok şık ve çok değişik duran yelek modellerinden. Aynı modellerden sıkılıp yeni model arayanlar için süper bir örnek. Kendiniz için genç kızlarınız için, bebekleriniz için ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile yaptığımız bir model. Örnek kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Sadece 2 dikdörtgenden oluşan bir model. Bu tarz değişik yelek modellerinin değişik versiyonları da mevcut. Tığ işi düz örgü kapşonlu yelek tarifi de kolay bir model. Herkes tarafından rahatlıkla örülebilir. Kavisli yelek yapılışı ise hem şiş örgü hemde tığ işi örgü modelinin birleşiminden oluşuyor. Ve her zaman olduğu gibi anlatımlı örgü modelleri için bizi takip etmeye devam edin. Yeni modeller bir tık uzağınızda.

İki Dikdörgenli Yelek Nasıl Örülür?

İki dikdörtgenli yelek yapılışı için adında da anlaşılacağı gibi iki adet dikdörtgene ihtiyacımız olacak. Önce üst kısmı örüyoruz. Daha sonra yeleğin alt kısmını. Bu yeleği örerken ipe, şişe, işaretleyiciye (çatal iğne kullanabilirsiniz), iğne ve makasa ihtiyacınız olacak. İlk şeridi örmek için şişe 10 ilmek atıyoruz. 1 düz 1 ters 60 sıra örüyoruz.

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 13

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 12

Şimdi aşağıda gördüğünüz gibi şişe ilmek atalım ve yine 1 düz 1 ters olarak örelim.

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 11

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 10

16 sıra ördükten sonra artık modeli kurmaya başlayabilirsiniz. Videoda yeleğin yapılışı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Video yabancı örgü modellerinden. Ama ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

İlk dikdörtgen parçayı bitirdikten sonra alt kısımdan ilmek alıp alt parçayı örüyor ve yeleği tamamlıyoruz.

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 1

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 14

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 15

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 17

İki Dikdörtgenli Yelek Yapılışı 16

Kaynak : https://www.tejiendoperu.com/capa-chaleco-de-dos-rect%C3%A1ngulos/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler