Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi

Yepyeni bir yelek modeli daha. Tığ işi ile örüyor düz örgü görünümü veriyoruz. Tığ işi düz örgü kapşonlu yelek tarifini hem fotoğraflarla hemde videolu olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. Çok kolay bir yelek. Zincir sayısını ayarlayarak her yaş için rahatlıkla örebilirsiniz. Yelek modellerinin kolay, güzel ve gösterişli örneklerinin bir tıkla ana sayfadan bulabilirsiniz. Tığ ile yapılmış bir yelek modelinden bahsedeceğiz. Aynı örneği şiş örgü modellerinden de yapabilirsiniz. Düz örgü ters örgü ile veya selanik örgü modeli ile, haraşo örgü modeli ile, pirinç örgü modeli ile. Örnekleri çoğaltabiliriz. Sevdiğiniz, beğendiğiniz desenleri kullanabilirsiniz. Bu yeleğimiz tek parça olarak örülüyor. Tığ ile yelek örneklerinden farklı çeşitler isterseniz asimetrik örgü yelek modelleri de çok şık duruyor. Kolay örgü yelek modeli yapılışını da deneyebilirsiniz. Bildiğimiz motifin büyütülmüş hali. Hanım dilendi bey beğendi motifi.

Tek Parça Kapşonlu Yelek Yapılışı

Tığ işi düz örgü kapşonlu yelek tarifi için 3 beden ölçüsü vereceğiz. Sizde kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Beden ölçüleri sizin el örgünüzün gevşeklik ve sıkılığına göre, kullanacağınız ipin kalın ve inceliğine göre değişecektir. Bunu dikkate alarak ilmek hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

12 ve 9 mm tığ, kalın ip,  makas, yün iğnesi, işaretleyici ( çatal iğne kullanabilirsiniz). S beden için 70, M beden için 75, L beden içinse 80 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi bir parça öreceğiz.

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 3

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 2

Daha sonra yeleği 2 ye katlayıp 8 olarak gösterilen yerden dikiyoruz.

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 4

Şimdide yeleğin ön kısmına çim örgü modeli yapalım.

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 1

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 5

Yelek hazır. Keyifle giyebilirsiniz.

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 6

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 7

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi

Tığ İşi Düz Örgü Kapşonlu Yelek Tarifi 8

Şimdide videolu tarifini izleyelim.

 

Kaynak : https://www.tejiendoperu.com/crochet/chaleco-con-capucha-imitaci%C3%B3n-tricot/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler