Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baştan Sona Anlatımıyla Mantı Örneği Yelek Yapılışı

Bu modelle ben orta okula giderken havlu kenarı modelleri örmüştüm. Havlunun hem kenarına hem de köşesine dantelden örüp dikmiştim. Çok güzel duruyor. Sarı, yavru ağzı, beyaz renkle örmüş üzerini inci ile süslemiştim. Aynı örnekle bugün örgü yelek yapılışını göreceğiz. Sizde sevdiğiniz renklerle baştan sona anlatımıyla mantı örneği yelek yapılışını örebilirsiniz. Alize iple yelek modelleri örüp üzerine yine inciler dikebilirsiniz. Renkli alize iplerle ördüğünüzde de inci dikebilirsiniz. Aynı renkte inciler veya beyaz inciler yakışacaktır.

Örgü yelek modellerinde daha önce farklı dantel modellerinde, örgü modelleri ve yapılışlarında, havlu kenarlarında, lif modellerinde beğendiğimiz örnekleri yelek yapımı, hırka yapımı, bebek örgüleri gibi modellerin tasarımlarında kullanabiliriz. Birazdan paylaşacağımız modeli ben çocukluk yıllarımda havlu kenarı olarak örmüştüm. Tıpkı onun gibi. Tığla gelin yeleği yapılışına da çok yakışmış. Daha önce bebek örgü modellerinde çok kullandığımız kabartmalı örgü modeli vardı. O modelde ip değişikliği yaparak büyükler için yelek modelleri, hırka modelleri de ördük. Detaylara ise mandalina dilimini hiç böyle görmedinizden öğrenebilirsiniz.

Mantı Örneği Yelek Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinde yine farklı modellerin tasarımlarında da gördüğümüz örgü modelleri anlatımı hazırladık. Havlu kenarlarında gördüğümüz örneği yeleğe uyarladık. Ortaya örülmeye değer muhteşem bir model çıktı. Sizde videoları izleyerek her beden için yeleğin örülüşünü öğrenebilirsiniz.

Baştan Sona Anlatımıyla Mantı Örneği Yelek Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen videoya geçip baştan sona anlatımıyla mantı örneği yelek yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler